Huhtasaaren gradun työkone löytynyt

Tässä on taas keskusteltu Laura Huhtasaaren gradusta ja sen tekemisestä.

Nyt on löytynyt kone, jolla Huhtasaari teki gradunsa:


https://www.fotolia.com/tag/"copy machine"

Soiva peli!
10258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

hih hih gradu on aidointa mitä minusta löytyy...

Äänestä

Laurahan on toiminnassaan kuin puhdasoppinen vasuri! Aivan selvää vasemmistolaista meininkiä.

Äänestä

Ei siihen plagiointiin mitään erityisohjelmaa tarvita. Jos kohde on netissä jossain tekstinkäsittelyohjelman formaatissa, niin copypast-tpiminto riittää. Pfd- ja vastaavat tiedostot voi helposti konvertoioda tekstitiedostoiksi.

Äänestä

Nokia laskee hiukan tänään koska USA nousee kauppajännitteiden vähtentyessä
Nokia voi hyötyä Trumpin pakotepolitiikan kiristämisestä Kiinassa nimittäin

Muuten ei päivää voi sanoa hyväksi

GF Moneyn AIKOO LISTAUTUA, JAKANUT MONEN MUUN LAINAYHTIÖN TAPAAN ÄÄNIVALLATTOMIA "OSAKKEITA" jotka jakavat osinkoa mutta ovat lainatyyppisiä, joiden verokohtelu on tietenkin erilaisia asiaa selvitellään OSINKO on korkea ja maksetaan kuukausittain kuten lainasta joten se herättää Fivan epäilykset ja selvitykset

---

GF Moneyn tytäryhtiön GF Money Consumer Finance Oy:n liikkeeseen laskemien B- ja C-sarjan osakkeiden omistajat voisivat vaihtaa osakkeensa GF Moneyn osakkeiksi”, viestii GF Moneyn toimitusjohtaja Kari Keskitalo

Rahoituksen malli

OPR-Vakuus tarjosi yleisölle etuoikeutettuja osakkeita vuosina 2011–2017. Se lopetti B- ja C-sarjan etuoikeutettujen osakkeiden tarjoamisen yleisölle marraskuussa 2017.

Kahdeksan prosentin vuotuiseen osinkotuottoon oikeuttavia B-osakkeita merkittiin 2011–2014 ja seitsemän prosentin tuottoon oikeuttavia C-osakkeita merkittiin vuosina 2015–2017.

Tuottoa.fi, korkeatuottoinen.fi ja osinkotuottoa.fi ovat alan palveluita.

Äänestä

Laura Huhtasaari on kuin Seela Sella nuorena.

Äänestä

Huijari -Huhtasaari on pelle.

Äänestä
  • Hän onkin kuin vasurit konsanaan.

    Äänestä

Liillä on ongelmia oman plagiaattinsa kanssa. Vas.liiton toimiston ainoa kopiokone on rikki, eikä vassuilla ole rahaa uuteen.
Kela ei myöntänyt tukea ostoon, joten vassu joutuu kerjuulle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hallaahon.äänestäjä45 kirjoitti:

Tässä on taas keskusteltu Laura Huhtasaaren gradusta ja sen tekemisestä.

Nyt on löytynyt kone, jolla Huhtasaari teki gradunsa:


https://www.fotolia.com/tag/"copy machine"

Soiva peli!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu