Bestway ym pienet halpisaltaat

Mimmimamma

Hei
Harkinnassa nyt ihan vaan semmonen reilu 3m halkasija ja n.80 cm syvä bestway tyylinen allas. Kysymys kuuluukin että tarviiko tuollaisten pohjaa imuroida ja jos niin miten? Ei mene mulle jakeluun että pitääkö hommata erikseen joku vesi-imuri vai voiko ostaa vain jonkun suulake/letkusarjan ja liittää sen altaan omaan suodattimeen tms?

Onko ok luottaa vain altaan omaan suodattimeen ja sen lisäksi kemiallisiin puhdisteisiin kera haavilla roskien keräilyn?

0

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

        Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
        Sinkut
        420
        1810
      2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

        https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        300
        1218
      3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

        Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
        Lieksa
        95
        1021
      4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

        Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
        Kotimaiset julkkisjuorut
        29
        1001
      5. Mikä sinua ja kaivattuasi

        Yhdistää??????
        Ikävä
        58
        916
      6. 66
        876
      7. Sinulle mies

        Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
        Ikävä
        45
        862
      8. Mitä töitä kaivattusi on tehnyt?

        😅
        Ikävä
        63
        830
      9. Miia Heikkinen avautui !

        Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
        Judo
        75
        817
      10. Voiko meidän välit

        Koskaan parantua tästä?
        Ikävä
        68
        804
      Aihe