Herätätkö usein huomiota olemalla dramaattisen värikäs? Kuinka se näkyy?
Huomionhaku
tyyppi
7389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En minä ainakaan.
En.
Ainakaan usein.
Tarvitsen jonkun poikkeuksellisen hyvän syyn herättää huomiota. Eli pelkästään sen itsensä vuoksi en herätä huomiota juuri koskaan.
Mutta sitten kun päätän tehdä niin, teen sen luultavasti todella värikkäällä ja/tai ainutlaatuisella tavalla, joka menee vain eläviltä kuolleilta ohi... Tiedän tasan tarkkaan kuinka huomiota saa hyvinkin tehokkaasti, oli tilanne mikä hyvänsä!
Tilanteen mukaan.
Mun yksi motoista.
Riippuu seurasta. Mukava seurata tilanteita ”näkymättömänä”.
on joskus taustapiru, ja se olen. Takana on kiva seurailla kun joku tyrkyttää itseään olemalla omasta mielestään se hupaisa ja mielenkiintoinen persoona, vaikka totuus on se että tekee itsestään vain pellen.
En. Minä olen sitä mitä fiilis milloinkin sanoo että on hyvin. Joskus on mieliala apeampi ja/tai olen vain väsynyt silloin on arempi joten pysyttelen aika taka-alalla ja kuuntelen vain sujuvasti, kun taas fiilis on hyvä olen seurallinen ja joskus se sitten menee vähän yli varsinkin illan vietoissa.
Kerran esim, tiesin yhden miehen porukastamme olevan ihan järjettömän raivarin saava jos joku menee sen laskuun juomaan baarissa. Minäpä päätin vähän pilailla sen kustannuksella.
Menin baaritiskille ja tilasin juoman itselle kysyin kelpaisko lisätienesti. pyysin toimittaan sen juoman pöytään15 minuutin päästä, mutta pyytää maksua tältä yhdeltä mieheltä porukastamme.
Noh, juoma tuli mulle ja maksua pyydettiin tältä kyseiseltä herralta. Hänhän toimi tasan niin kuin tiesin että luonteensa on. Ohimolla alkoi tykyttään ja tyyppi alkoi hermostumaan. Se huusi mulle että juo kuule ihan omaan laskuus vaan. Mä istuin sen vieressä ja yritin pitää pokkani, mutta lopulta laskin käteni sen käden päälle nauraen ihan hillittömästi sen kiukuiselle ilmeelle että " LOPETA! Se on maksettu! Mä maksoin sen, mutta en voinut vastustaa pientä pilaa "
Oli se hetken aikaa että oli muuten paska källi, mutta sitten se kohta jo nauroi että tämä kostetaan.
Esillä muuten en tykkää olla enkä ole mikään rooli päällä vetävä stara tuolla joka paikassa.
En tarvitse naamioita joilla peitellä sitä kuka olen.
Minä herätän huomiota, vaikka en ole koskaan niin tarkoittanut. So what?
En herätä, pikemminkin käytän aika paljon huomiota siihen, että en herättäisi huomiota ja se näkyy siten, että puhun ja liikun vähäeleisesti... tosin se ei toimi. se se vasta herättääkin huomion, kun nykyään niin monet ovat äänekkäästi hakemassa huomiota itselleen...