Irwin Festifaalit..

Haistakaa.P.koko

Hämeenkyröön pitää saada saman tyyppinen tapahtuma kuin Nokialla on TAPSAN TAHDIT. Irwin Goodan oli hyvä muusikko ja kansan viihdyttäjä.

7

562

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anttilainen

      Samalla priositeetillä myös Ile Jokiselle patsas ja kaupunginosan nimi?

    • OikeaMatiasS

      Irwin? Ketä kiinnostaa joku takavuosien juoppo.

      • tahtiin

        Ja tapsahan oli niin selväpäinen.


    • WVMÄN

      Jalosen Matin syntymäpäivä liputuspäiväksi sekä Viitikon Paavolle omat festarit

    • tietoajavaltaakin

      Entä Tuohenmaan Vesa? Se on ainakin paikallisia, eikä hämeenlinnalainen. Antti asui Lavajärvellä ja ei ollut missään tekemisissä hämeenkyröläisten kanssa, kuten hänen vaimonsa, joka oli töissä torikrillillä ja Suojasella lavalla.

      • Viljakkalanvesa

        Kuka pölvästi nyt Hämeenkyröläisten kanssa kaveeraisi. Vähämielistä porukkaa kaikki tyynni. Todella moni nainut vielä sukulaisten kanssa ristiin. Tuloksen näkee kun kattoo porukkaa mitä kylillä pyörii.


      • Kyläkyllämuuttunuihmeel
        Viljakkalanvesa kirjoitti:

        Kuka pölvästi nyt Hämeenkyröläisten kanssa kaveeraisi. Vähämielistä porukkaa kaikki tyynni. Todella moni nainut vielä sukulaisten kanssa ristiin. Tuloksen näkee kun kattoo porukkaa mitä kylillä pyörii.

        Tämä on kyllä totta kuin kirkossa oleva iso rotta. Jälkeen jääneitä ja mutatoitunutta porukkaa. Olen huomannut, että useat ovat vaihtaneet väriä tummempaan säävyyn ilmeisesti itseruskettavalla voiteella tms..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe