Menin Giganttiin ostamaan akkua Xboxini ohjaimeen ja löysin yhden, muut olivat jo myyty. Päädyin ostamqan sen, mutta pakkaus jäi vähän epäilyttämään. Paketissa viiltoja ja pieniä kolhuja aivan kuin se olisi jo avattu, myös sinetit näyttivät huonosti ja vinoon liimatuilta. En ole vielä avannut pakettia, mutta näyttäisi siltä että kyseinen akku on palautustuote. Gigantissa yleensä palautustuotteissa on erikseen lappu ja madallettu hinta, mutta tässä ei nåkynyt mitään.
Nytkun avaan paketin niin jos näen selkeästi että se on käytetty tuote, niin mitä voin tehdä? Tietysti tuotteessa on 30pv palautusoikeus.
Gigantti myy käytettyä tavaraa uutena?
GigantistaKäytettyä
1
257
Vastaukset
- Olkaatarkkana
Täysin samaa tehdään muissakin liikkeissä.
Mieheni oli ostamassa läppäriä powerista, yrittivät ihan pokkana myydä täydellä hinnalla tuotetta, jonka pakkaus oli lähes tuhoutunut ja teipillä kursittu kasaan. Eivät suostuneet antamaan mitään alennusta, saatika myöntämään tuotteen olleen palautustavara.
Mieheni vei rahansa muualle. Palauta tuote ja tee samoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4129056Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1893630- 202083
- 821290
- 271115
- 751100
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661092Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791065- 551033
- 66972