No niin haluan perustaa huutokaupan sinne U:lle

noniinhaluanperustaa

No niin haluan perustaa huutokaupan sinne U:lle.

11

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kohtatvssä

      kylhää sinne kaksi huutokauppiasta mahtuu. Rupeen kilpaileen eheheheheehe

    • eimakea

      Mistä saat itselles maken joka osaa joten sinulta ei tule mitään.

      • makemakemakemake

        sellaisia makejahan löötyy joka toisesta muolaistöllistä


      • talipallo

        mie lähen kimppaan.. perustetaan samalla nyrkkeilysali. Makeja ei tarvita.(Tumpelo mikä tumpelo) lilalössö aina erän jälkeen "kuhan on saatu nostettua" ? lyllertää kehää ympäri ihmetyksen ilme kasvoilla. ja näyttää mosnesko erä. Ai nii ne asian ytimet. Noh huutiukko verkkopaidassa kehään ja loput muut saa pitää kiinni ja näyttää miltä tuntuu. No ei sentään olis liian heleppuu. pelkkä huutikeisar ja lintuhäkkiin. Jo vain tintit nokkii tommosen talipallon noppeesti.


      • JaPianVenlaaPukkaa
        talipallo kirjoitti:

        mie lähen kimppaan.. perustetaan samalla nyrkkeilysali. Makeja ei tarvita.(Tumpelo mikä tumpelo) lilalössö aina erän jälkeen "kuhan on saatu nostettua" ? lyllertää kehää ympäri ihmetyksen ilme kasvoilla. ja näyttää mosnesko erä. Ai nii ne asian ytimet. Noh huutiukko verkkopaidassa kehään ja loput muut saa pitää kiinni ja näyttää miltä tuntuu. No ei sentään olis liian heleppuu. pelkkä huutikeisar ja lintuhäkkiin. Jo vain tintit nokkii tommosen talipallon noppeesti.

        Ja varakkaat paperimiehet tietenkin sponssaamaan, huutelemaan tonneilla rössäköitä


    • ideaakehiin

      Kunnon vedonlyöntitoimisto se pitää laittaa. Eihän tietty monella ole varaa pelata ja lyödä vetoa kun kunnon palkkaisilla paperimiehillä, mutta niitähän tulee ympäri Suomen.
      Kyllä seitsemän tonnin kuukausipalkalla on varaa vähän rälläkin.

      • nutipääpapperimies

        lukihärö? rälläkin


    • ideaakehiin

      Rällätäkkin. Olisko voinut käyttää vähän oikolukutaitoa tai edes vähän pääpapperimiehen älykkyyttä. Niin olisi tullut asia ymmärretyksi ihan maalaisjärjelläkin.

      • EnKadehdi

        Peruskoulun istumalla käynyttä junttisakkia


    • antikommunistivaa

      Onko sulla rahaa,ei huutokauppoja ihan niin vaan perusteta.Ei ihan riitä,että myyt ensin siemeneksi vaikka seinältäsi kellon,jis sinulla sellanen sattuu olemaan.Taitaa olla kateellisen jorinoita joita täällä kyllä rittää.

    • iisihomma

      Ihmisethän lahjoittaa kuolinpesistä ja muuten vaan tavaraa ihan sillä hinnalla että vie vaan pois.
      Kyllä niistä tavaraa tulee enemmän mitä ehtii myydä. Se on vaan kiinni siitä viitsikö kukaan tehdä töitä, nykyajan korvauksiin tottuneille vätyksille kun kaikki pitäisi tulla valmiina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe