Kevätkiuru

Demarien Krista Kiuru sekoaa jo kohta omaan näppäryyteensä valiokunnan pj:na.
Ensin kuunteli Porin päättäjiä puhelimella"salaa".
Olisko aika heittää koko ämmä jo demarien sivuun,vai onko viimeinen sisällisodan taistelija ja kehityksen jarru astunut areenalle.
15177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Varapuheenjohtaja remmiin, jos Kiuru edellen jarruttaa.

Äänestä
  • sinipersut täällä taas koittaa löytää toisista jotain moitittavaa, vaikka oman puolueen edustajat ovat pelkkiä takinkääntäjiä ja tyhjien lupausten tekijöitä.
    Kumma juttu, että nämä entiset punaiset syyttävät täällä nykyisten valkoisten perillisiä sotahulluksi, vaikka itse ovat tappamassa pakolaisia ja ihannoivat natseja.
    Mitä nykyiseen kehitykseen tulee, niin se on paluuta entiseen, eli todellista kehityksen jarruttamista, tai oikeastaan peruuttamista vanhoihin epätasa-arvoihin ja pahoinvointiyhteiskuntaan.

    Äänestä

Antti Rinne tönäisi hänet jo puoluebolitbyroon kokouksessa sivuun, eikä edes suostunut halailemaan valintansa jälkeen. Kiuru on siis puoli kuuta syrjässä ytimestä.

Äänestä

Demarilehti Hesari tekee niille omilleen kallup suosikkia, hän pyrkii näköjään samaan, luuoiee että gallupit äänestää. Ei kai hömpämpää ole kuin Hesari gallupit

Äänestä

Tutkitaan myös Kiurun gradu.

Äänestä

Kiuru näyttää olevan ainoa joka haluaa näyttää millaista on SDP:n demokratia ja porilaisuus. Päätöksentekoon voi osallistua salakuuntelemalla kokouksia matkapuhelimella. Voi kerätä osallistumispalkkiota vaikka kymmenistä kokouksista samanaikaisesti.
Väärin tekeminen muuttuu oikeaksi kun sitä jatketaan ja toistetaan riittävästi. Ei haittaa jos kaikki muut joutuu kärsimään.
Opinto-ohjaajaksi voi pätevöityä jäsenkirjalla.

Äänestä
  • "Olen ammatiltani ja koulutukseltani opettaja" Kiurun eduskunta esittelyssä luki. Hups ei mitään opo- tai opekoulutusta. Mutta milloin demari ei pientä petosta tekisi malliin Antti Rinne.

    Porin palkkioiden nostaminen on törkeää toimintaa. Ei kerro Hesari tai Yle.

    Äänestä

Pois eduskunnasta turhat kiurut.

Äänestä

Huh ja huh, että nää sossut on sekaisin! Hormoonit valloillaan!

Äänestä

Mikä ihmeen loanheitto täällä taas on menossa luottamustoimessa olevaa henkilöä kohtaan, joka haluaa pysyä ajan tasalla toimensa edellyttämistä asioista ja ehkä antaa neuvoja paikalla olevalle henkilölle.
Enemmän olisin huolissani sellaisen luottamushenkilön toimista, joka huitelee kokousten aikana humalassa pitkin anniskeluliikkeitä ja äänestää sitten seuraavassa kokouksessa tietämättä asioista mitään.

Äänestä
  • Olisikin edes juovuksissa, mutta kun Kiuru visertelee ilmeisen selvin päin.
    Onko tolkun ihmisen touhua marssittaa satoja saman alan "asijantuntijoita" valiokuntaan kertomaan vain sen saman, jonka ovat jo kertoneet aiemmin. Viivyttämällä valituksi aikoo tuo Kiuru.

    Äänestä

  • Onko palkkoiden nostaminen olemmatta paikalla demarimoraalia?

    Äänestä

Ei demareillekaan ole kaikki sallittua,vaikka he niin luulevat.
Katsoisit asioita vähän kauempaa,niin ymmärtäisit Kiurun keinottelut paremmin.
Demareilla ei ole yhtään sen enempää valtaa,kuin mitä vaaleissa ovat ansainneet.
Vaikka olettavat,että ay-liikkeen tuella saadaan aikaan mitä halutaan.

Äänestä

Tänään eduskunnassa sosialistit puhuivat toisilleen ja haukkuivat muut! Kilpailivat kuka sanoo pahimmin. Onneksi eivät puhu aina mikrofoniin (vrt viitanen)

Äänestä
  • Kiurun viivyttelyssä on vielä asiakirjavuodot käyttämättä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


piriootjosporistoot kirjoitti:

Demarien Krista Kiuru sekoaa jo kohta omaan näppäryyteensä valiokunnan pj:na.
Ensin kuunteli Porin päättäjiä puhelimella"salaa".
Olisko aika heittää koko ämmä jo demarien sivuun,vai onko viimeinen sisällisodan taistelija ja kehityksen jarru astunut areenalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu