hyviä omasta mielestä,mutta tosi kuntulee,selitystä selitystä,hyvinhäme pelattiin ja laulettiin,mutta ei muisteta muutoli jälleen parempia
leijonat+saara aalto
kummatkin
2130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
vähäniinkuin meidän jalkapallo,laahaa nurmenpintaa,
Täksi kevääksi on ennustettu hankalaa siitepölyaikaa allergikoille! TEE TESTI: Laita kulhoon ohutta jauhoa esim. gluteiinitonta. Hae hiustenkuivain. Töpseli seinään. ’Tuuleta’ hiustenkuivaimella kulhoa. Miten käy?! Hienojakoinen jauhon pöly leviää laajalle alueelle aiheuttaen ’allergisia’ oireita: aivastelua, silmien kutiamista, nenän tukkoisuutta jne. jne. Samalla ympäristö muuttuu pölyiseksi, sotkuiseksi ja hengittäminen on epämukavaa!
Näin käy myös Tuulivoima-alueella (säde 40 km). Siinä tapauksessa vaikutus on vain monin kerroin voimakkaampi, kun sadat suurteollisuus tuulimyllyt vatkaavat ilmaa valtavien hiustenkuivainten tyyliin eri suuntiin jatkuvilla pyörteiden muutoksilla 24/7. Hö, kuka väittää, ettei tällä ole vaikutusta ihmisiin ja tuotantoeläimiin? Käsi ylös!