Valkeakoskella kuulemma kristityt eri seurakunnista tekevät tiiviisti yhteisteistyötä. Mutta siksikö helluntailaisten pastori on lähes aina pois kuvioista, vai onko jo kokonaan siirtyny muihin hommiin?
Niinhän raamatussakin filisteliaiset iski heti kun israelilaiset oli joko saamaisillaan jotain aikaan tai olivat heikoimmillaan. Toivottavasti saatte pian koottua palapelinne niin, että se puutuva palanen löytyy.
valkeakosken kristityt
9
436
Vastaukset 9
- uskokoetuksella
Amen.
- Termoskari
Kuka uskoo jumalaan enää 2018? käykää kouluja pliis amikset
- villeeerola
Ja muuten jos kirkossa ruvetaan vihkimään homoseksuaaleja ja muita sairaita ihmisiä niin on muuten moni muukin seurakunta poissa kuvioista,.
- Anonyymi
Minut suostuttaisiin vihkimään vaikka sairastan syöpää. En kuitenkaan vie minulle maailman ihaninta naista vihille, jotta hänen ei leskenä taritse loppuelämäänsä elää.
- Anonyymi
Tälläisellä pienellä paikkakunnalla esm , kirkon suntion olisi hyvä saada valita muualta
Tilaisuuteen - Anonyymi00009
EU-kirkko antaa tukirahaa kun alkaa EU-pridekirkoksi eli ottaa EU-kirkko aseman, ja sen edellytys on tuo EU-satanismi krsitillisyyteen sekotettuna, hellunta-kirkko, vapaa-kirrko, jne...
Valkeakosken helluntaiseurakunnissa satanismia?
satanismi rikoksia?
- Anonyymi
Valkeakosken kiristetyt.
- Anonyymi00010
suomesta tulee muslimi maa v.2070 suomalaiset vähemmistönä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851345
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351061Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19865Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154695Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13690- 46669
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja185631- 33560
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39538