Hankkimassa Amex Platinumia?

obsidian83

Amexilla on juuri nyt kamppis jossa sekä suosituksen antaja että uuden Platinum-kortin hakija saavat 25000 pistettä. Joten jos olet hankkimassa Platinumia (tai Goldia) niin laita viestiä, laitan suosituksen ja saat hyvän startin pisteiden keruuseen!

8

365

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moneetboys

      Onko Amexin korko vähemmän kuin pikavippiyhtiöillö ?
      Tarkistaako Amex luottotietoja ?
      Voisin harkira jos ei ole kuluja.

      • 45435353

        Amex on maksuaikakortti, ei luottokortti. Mitään korkoa ei tule (paitsi tietty 7% viivästyskorko jos maksaa myöhässä). Luottotiedot tarkastetaan ilman muuta. Amex Platinumin vuosimaksu on sitten hulppeat 700 euroa vuodessa, joten ei sitä kannata mihinkään S-marketissa maksamiseen ottaa. Hyödyt tulee ainoastaan jos reissaa todella paljon töiden takia ja kuittaa kaikki matkakulut matkalaskuun sillä.


    • Kaupoi2

      Voisinpa olla kiinnostunut kutsusta..olisko ketään käyttäjää?


    • Anonyymi

      Miten tuo amexin hakemus oikeen toimii? Pitääkö se tulostaa ja lähettää postissa jonnekin

      • Anonyymi

        Meni tuo hakemus joku aika sitten ihan täysin sähköisenä perille, olihan siinä joku tunnistautumisvaihtoehto? Rinnakkaiskortille piti lähettää hakemus paperisena.


      • Anonyymi

        Mitä amexin korttia hait?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä amexin korttia hait?

        Platinumia.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      332
      7581
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      73
      5371
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      102
      4561
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      19
      4369
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      125
      4187
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3917
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      154
      3790
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      74
      3697
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3596
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      84
      3432
    Aihe