Windows 1803 update on virheetön käyttöjärjestelmä mikäli uskomme Softpedian artikkeliin https://news.softpedia.com/news/as-weird-as-it-may-sound-windows-10-april-2018-update-is-just-flawless-on-my-pc-521198.shtml
Ja miksipä emme uskoisi. Ainakin minä voin yhtyä tuohon täysin, samoinkuin artikkelia kommentoineet käyttäjät. Mistä Suomi24:ssä ongelmista meuhkaavat ovat kehittäneet heidän "ongelmansa"?
Niin oudolta kuin tämä saattaa kuulostaa . . .
17
601
Vastaukset
- 345345
Sinun ymmärrys luultavasti riittää vain siihen insestipornon etsimiseen pornhubista.
- Turbo-Urpo
Suomi24 keskustelupalstalla on tietty ryhmä joka ei ymmärryksen puutteesta johtuen kykene loogiseen ja rationaaliseen ajatteluun, vaan haukutaan kuin rakkikoirat kaikkea kohdalle osuvaa, yleensä väärää puuta.
- Linuks_on_sairaus
En usko mihinkään "ryhmään" vaan kyseessä on lähes yksinomaan se yksi ja sama linukshihhuli, joka kiertää ammatikseen kaikki mahdolliset keskustelupalstat vain mollatakseen Windowsia ja Microsoftia.
Puhutaan tuhannen palstan linukshihhulista.
- yrbö.tyrpö
Miksiköhän Microsoft julkaisee korjausohjeita
https://www.windowscentral.com/windows-10-april-2018-update-common-problems-and-fixes
vaikka palstan lammaslauman mukaan mitään korjattavaa ei ole?- Turbo-Urpo
"Miksiköhän Microsoft julkaisee korjausohjeita "
Siksi että näin kuuluisi toimia kaikkien ohjelmia tuottavien, ei vain Microsoftin. - yrbö.tyrpö
Turbo-Urpo kirjoitti:
"Miksiköhän Microsoft julkaisee korjausohjeita "
Siksi että näin kuuluisi toimia kaikkien ohjelmia tuottavien, ei vain Microsoftin.Kommentti liittyy tietenkin aloitukseen ja ....
Kirjoitellaan niistä kaikista toisista sitten jossain toisissa ketjussa.
- laro
Tietokoneita on useita, ehkä sama softa ei sovi kaikenlaisiin koneisiin.
Minulla MSI GE70 ja hyvin toimiva windows 10 päivityksineen, tosin päivityksien välillä oli turvauduttava linux koneen tukeen.- minä.osaan
Minulla on 6 kpl Win10 laitteita. Kaikissa olen tullut toimeen ihan Windowsilla. Ei minulla ole Linuxia eikä harmainta aavistustakaan mihin sitä edes tarvitaan.
- tietämättömyysontuskaa
minä.osaan kirjoitti:
Minulla on 6 kpl Win10 laitteita. Kaikissa olen tullut toimeen ihan Windowsilla. Ei minulla ole Linuxia eikä harmainta aavistustakaan mihin sitä edes tarvitaan.
Vaikka siihen että sinäkin brutukseni pääset nettiin.
- wifi.on.Ubuntun.ongelma
tietämättömyysontuskaa kirjoitti:
Vaikka siihen että sinäkin brutukseni pääset nettiin.
Kun asensin koneeseen uusimman Ubuntun (18.04 LTS), niin loppui nettiin pääsy siihen paikkaan. Ubuntussa ei nimittäin toimi wifi-netti. Windows 10 toimii siinäkin suhteessa moitteetta.
- hyvinSkulaa
Vahvistan 1803:n virheettömän toiminnan. Päivityskin sujui yhtä vaivatta kuin edellisillä kerroilla. Microsoft on tehnyt jälleen hyvää työtä.
- Sep
Päivitin läppärini tähän uusimpaan Windous10 versioon ja koneeni pimeni täysin,mitenkähän tuon sais jälleen hetäämään?
- aslakkialatölviöstä
Sep kirjoitti:
Päivitin läppärini tähän uusimpaan Windous10 versioon ja koneeni pimeni täysin,mitenkähän tuon sais jälleen hetäämään?
Sammuta se ja käynnistä uudelleen. Jos ei muutama kerta auta niin asenna uusiksi.
- Avast
Sinulla on varmaankin Avast-virustorjunta, se on aiheuttanut pumenemistä
- Sep
Tosiaan minulla oliAvast,mutta kun sammuttelin ja käynnistin ainakin 10 kertaa niin viimein sain sen lataamaan Windoussin uudelleen ja nyt netti pelaa,mutta tallenut tiedostot ei avaudu vaikka ovat tallessa.Mitähän nyt pitäis tehdä??
- päivittelijä-
mulla on Avast, eikä hidastanut sekään. Päivitys onnistui ongelmitta, kuten aina.
- puolet_päivitetty
1803 versiopäivitys on asennettu ensimmäisen kuukauden aikana jo 50% win10-koneita.
https://www.neowin.net/news/adduplex-april-2018-update-already-installed-on-50-of-windows-10-devices
1709:n osuus on laskenut 43%:iin. Loput 7% ovat Redstone5 (insider) käyttäjiä sekä vanhempien kympin versioiden käyttäjiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs531585- 1731337
- 91244
- 621176
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli2631145- 161096
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33913Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä56895Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti95888- 347815