Miksi ylipäätään ohjaat näitä paskoja suomalaisia naisnäyttelijöitä? Amatöörimäisiä suorittajia kaikki tyynni.
Aku Louhimies
9
443
Vastaukset
- Cvbnm
Samaa mieltä,ovat keskinkertaisia. Uudet kasvot esiin. Samaten on Samuli Edelman jo aikansa elänyt julkisuudessa. Tukeva itserakas kiittämätön. Luulee olevansa jotakin erikoista. Luovuus yritetään tukahduttaa,se on kai maailman laki. Mikä oli Samulin petoksen hinta?
- Hyväpaha
Olen täysin erimieltä kanssanne. Louhimies on taitava ohjaaja ja se on huomattu maailmallakin. Tämä Me Too kampanja on vienyt monelta pätevältä taiteilijalta työt. Se ei ilmeisesti ollut tavoite me too hommassa. Muutenhan tämä kampanja voisi olla koston tavoittelua. Lynkaamista.
Naisena ja hyvin koulutettuna, en pienistä napise.
Näyttelijät koki monella tavalla hänen ohjaksensa. Oli niitä, jotka ei ollut moksiskaan. Toisaalta oli niitä, jotka loukkaantuivat sydänjuuria myöten. Aivan, meitä on moneksi. Harmillista vaan, että esiin tulleilla naisilla on varmasti entistä vähemmän elokuva rooleja tarjolla. Miehet pelkää heitä, ja syystäkin. He ovat herkkiä avautumaan, jos asiat ei mene heidän mielensä mukaan.
Tämä yle toimittaja, joka laittoi bbc:lle kirjeen. Ihmettelen mikä kosto se oli? Toivotravasti Louhimies haastaa oikeuteen, koska menetti työn hänen vuokseen. Itse tekisin näin. Ihan mitä vaan ei saa tehdä minkään me too nimissä. - Tahvo24
Käsitin,että tämä Saara Ringatella soitti BBC:lle johonkin numeroon ja siellä oltiin heti,että niinkö,tämähän on kauheaa. Mikä numero tämä on, soittaisin itsekin mielelläni,jos siellä heti ymmärretään soittajaa. Pelätäänkö ,että Louhi saisi jonkinlaisen kulttiohjaajan maineen. Tällainen oman maan kansalaisen vainoaminen on muuten perustuslain vastaista. Kuka kehotti Saaraa soittamaan? Hän osaa kai hyvin englantia,kun soitti.
- Fatsapp
Te ette tajua, että Akulla on pahoja ongelmia, Immonen ja se toinen persupikkunatsi juuri paljastivat Akun Mika Myllylän kaltaiseksi huijariksi ja itsesäälissä käristyväksi juopoksi.
- Anonyymi
Hehheh, "Levottomien" ensi-illasta on kulunut nyt 20 vuotta ... eikä mikään ole sen jälkeen tuntunut paljon miltään ... Sä et oo koskaan ... nähnyt Levottomia ...
- Anonyymi
Sä arvasit että Aku on täällä sensorina.
- Anonyymi
En tunne hirveästi miehen tuotantoa, mutta mielestäni Tuntemattoman Sotilaan 2017 version nimeksi olisi sopinut paremminkin "Tuntematon Hyväveli", mikään muu kuin tälläinen pikkupiiri ei selitä sitä miksi henkilöt kuten Paula Vesala, Tale Taalasmaa (en tiedä hänen oikeaa nimeä, "sori siitä"), Tale Taalasmaan kaveri, Tuukka Milonoff, Sara Chafak sekä Marja Tyrni saivat roolit tuosta filmistä. Sen tämä filmi totisesti teki että aloin arvostaa Molbergin versiota enemmän.
- Anonyymi
Mies on yritetty suvaitsevaiston ja vihervasemmiston taholta canceloida vaikka kuinka monta kertaa, mutta onneksi eivät onnistu hiljentämään miestä. Tänäänkin palkittiin parhaana ohjaajana.
- Anonyymi
Hyvä Aku
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390