Mitä enää teen? En enään jaksa tehdä mitään, oon aina väsyny ja iloisen feikkaaminen ottaa voimille. Kun en enään jaksa feikata, kaikki tajuaa että olen, noh..tälläinen kuin olen :( miten voisin uskottavasti feikata, niin ettei se olisi niin raskasta ::(en halua että kukaan saa tietä että mulla on yhä masennus, koska muuten kaikki on huolissaan musta enkä halua sitä ::(
En enään jaksa :(
4
209
Vastaukset
- AjatteleItseäsi
Sano vtu-kele-tana ja vielä tu!
Sano, että antavat sun olla rauhassa. Yksin.
Muuta nimi ovessa. Muuta puhelinnumero. Poistu somesta.
Muuta oikeasti. Älä kerro osoitettasi.
Ole kerrankin itsekäs! - MeeNukkuu
Mee nukkuu.
- Ahdistusmasennus
Niin ymmärrän sua!! Kun hetken jaksaa jotakin jo oetetaan, että kyllähän tuo jaksaa vaikka mitä. Ollaan vaatimassa... jospa osaisikin olla itsekäs eikä aina myötäilisi ja peilaisi muita
- Ahdistusmasennus
Aika samoja ajatuksia..... Erotuksella, että ELÄMÄLLÄ ON TARKOITUS! IANKAIKKINEN ELÄMÄ! Siksi katselen maailmaa ja ihmisiä ihmetellen sokeutta, itsestään selvyyttä kaikesta mitä on... Ei ole elämä helpompaa
uskovilla, joskus tuntuu että vaikeampaa. On monenlaisia koettelemuksia, kuten nytkin itselläni masennus. Ei missään ole luvattu helppoa elämää, mikä on tosi vaikea hyväksyä-uskovanakin!! Kuitenkin turvaudun joka pv raamatun lupauksiin, vaikka ahdistaa ja masentaa. Aina ei ole helppoa uskoa ja luottaa, mutta se on ainoa oikea tie!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse103790SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2143707Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1313395Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222257Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799- 351569
- 321481
- 921423
- 151343