Telian surkea asiakaspalvelu

surkeaasiakaspalvelu

Telia palvelee huonosti asiakkaitaan. Ajanhakuvarauksessa lukee usein: ei käytössä. CHATissä pitäisi kategoroida kysymys, kun ei liity mihinkään annettuun luokkaan, homma tyssää siihen tai sieltä ei osata vastata kysymykseen Soittopyyntöyhteydenottoon (Telian sivujen kautta) sieltä soitetaan kerran 20 sek. puhelu ja jos et juuri sillä hetkellä pysty vastamaan, mikä ymmärrettävää, uutta soittoa ei tule.

3

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SuosiSuomalaista

      Minä vedin johtopäätokseni jo vuosia sitten. En enää hyväksy ruotsalaista teleyritystä omakseni.

    • Formula1

      Lähetin 10.7. tällaisen viestin Telian yritysmyynnistä vastaavalle johtajalle, yhteydenottoa ei ole tähän päivään mennessä tullut!

      "Ravintoloitsija teki 7.6. Telian palvelupisteessä kirjallisen sopimuksen Liiga-palvelun ja C More -kisastudion hankkimisesta ravintolaansa. Kahteen viikkoon asiasta ei kuulunut mitään, joten hän pyysi minua selvittä-mään asiaa. Soitin 20.6. yritysasiakaspalvelunumeroon, asiakaspalvelija sanoi selvittävänsä asiaa ja lupasi, että omistajaa lähestytään lähiaikoina. Mitään ei kuulunut, joten soitin uudestaan 29.6, taas lupauksia yhteydenotoista, ei kuulunut mitään, soitin 3.7 ja sen puhelun jälkeen sain soiton puhelinpalvelukeskuksesta ja luvattiin asian etenevän. Kyllä se eteni, mutta yllättävällä tavalla. 9.7 soitti Viihdeväylä Oy:n edustaja ja kertoi saaneensa Telialta toimeksiannon asian suhteen. Yllätys oli hänen kertomana, ettei Telia toimita ko. palvelua ravintolaan, vaan sen tekee hänen edustamansa yhtiö. Tätä ei ollut kukaan Telian henkilö kertonut puhelinkeskusteluissa, oliko tiedon puutetta vai mitä? Hän kertoi myös, ettei Telian kautta saa C Morea, vaan se on hankittava muilta operaattoreilta. Kuukausi kului asian selviämisessä! Yllättävä lopputulos kuitenkin oli, eikä antanut hyvää kuvaa Telian henkilöstön ammattitaidosta ja palveluhalukkuudesta."

    • Jaananen

      Voi raukkaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      60
      5780
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      206
      4737
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      4212
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      66
      3714
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3671
    6. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3401
    7. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      87
      3382
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      69
      3233
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      33
      2921
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2591
    Aihe