Noin 60 prosenttia EU-maiden kansalaisista pitää EU-jäsenyyttä hyvänä asiana, ilmenee uudesta eurobarometrista.
Vastaajista kaksi kolmesta katsoo, että heidän kotimaansa on hyötynyt EU-jäsenyydestä. Lukema on korkein 35 vuoteen.
Suomalaisten vastaukset noudattavat kyselyn yleistä linjaa. Suomalaisista EU-jäsenyyttä pitää hyvänä asiana 61 prosenttia ja huonona 12 prosenttia. 70 prosenttia katsoo, että Suomi on hyötynyt EU-jäsenyydestä.
Eurobarometria varten haastateltiin yli 27 000 ihmistä EU-maissa.
STT
EU-jäsenyys hyvä asia 60 %:n mielestä!
29
327
Vastaukset
- Onko-taas-käytetty
"älyn-jättämän" kehittämää nerokasta tietokoneohjelmaa?
- 113
Keneltäkähän lienee kysytty, varmaan kokoomusnuorilta.
- UnionFan
Suomessa haastateltiin yli tuhannen hengen otanta.
"Suomalaisista EU-jäsenyyttä pitää hyvänä asiana 61 prosenttia ja huonona 12 prosenttia. 70 prosenttia katsoo, että Suomi on hyötynyt EU-jäsenyydestä."
Tulos on katkera pettymys EU-vihaajille. Valehtelu on taas kerran osoittautunut tehottomaksi.
Tuo 12 % on tavanomainen typerien hanttiin panijoiden porukka. Palstalla heidän kirjoituksensa osoittavat täydellistä tietämättömyyttä EU:n perusasioistakin. Valeet vain pahentavat asiaa, vaikka nämä "älynjättämät" ovat liian tyhmiä edes sitä ymmärtämään. - SuomiFan
Niinkö!? Vielä VÄHÄN aikaa sitten ainakin eunukit ja heidän valhemediansa väittivät peräti 90% olevan Euvostoliton kannattajia. Eli kansa alkaa pikkuhiljaa tajuamaan, kuinka katala ja suomalaisvastainen tuo unioni on.
Kyllä hieman typeräkin kansa oppii, kun vain levitetään tietoa Brysselin eliitin diktatuurista ja sen tavoitteista. EU-median propaganda ei mene pitkään läpi, koska on internet. Totuus tulee AINA ilmi ennen pitkää, mikä on kauhistus eunukeille.- Surkea-yritys
Koettakaa onnettomat valehdella edes suurin piirtein uskottavasti.
Missä ja milloin on väitetty EU:lla olevan 90 % kannatus?
Milloin Brysseliin on diktatuuri perustettu?
Siellä ovat EU:n demokraattisesti valitut elimet.
"Totuus tulee AINA ilmi ennen pitkää, mikä on kauhistus eunukeille. "
Totuus tuntuu olevan EU-vihaajille sekä kauhistus että täysin tuntematon käsite.
EU on väestön enemmistön hyväksymä. Muutenhan se olisi aika päivää sitten hajonnut. Surkea-yritys kirjoitti:
Koettakaa onnettomat valehdella edes suurin piirtein uskottavasti.
Missä ja milloin on väitetty EU:lla olevan 90 % kannatus?
Milloin Brysseliin on diktatuuri perustettu?
Siellä ovat EU:n demokraattisesti valitut elimet.
"Totuus tulee AINA ilmi ennen pitkää, mikä on kauhistus eunukeille. "
Totuus tuntuu olevan EU-vihaajille sekä kauhistus että täysin tuntematon käsite.
EU on väestön enemmistön hyväksymä. Muutenhan se olisi aika päivää sitten hajonnut.Pressan vaaleissa ihan julkisesti !
EU:n ja Euron ja Euroopan sotilasliiton kannatus 90 % !- SuomiFan
Liittovaltio kirjoitti:
Pressan vaaleissa ihan julkisesti !
EU:n ja Euron ja Euroopan sotilasliiton kannatus 90 % !Kiitos eunukille yllättävästä tuen osoituksesta!
Alkaako sinulakin jo usko horjua Euvostoliittoon ja järki voittamaan? - qåaäzm
Surkea-yritys kirjoitti:
Koettakaa onnettomat valehdella edes suurin piirtein uskottavasti.
Missä ja milloin on väitetty EU:lla olevan 90 % kannatus?
Milloin Brysseliin on diktatuuri perustettu?
Siellä ovat EU:n demokraattisesti valitut elimet.
"Totuus tulee AINA ilmi ennen pitkää, mikä on kauhistus eunukeille. "
Totuus tuntuu olevan EU-vihaajille sekä kauhistus että täysin tuntematon käsite.
EU on väestön enemmistön hyväksymä. Muutenhan se olisi aika päivää sitten hajonnut.Eu ei alunperin ollut niin diktatoorinen kuin on nyt. Se muuttuu jatkossa yhä diktatoorisemmaksi, ja siitä osoituksena sensuuri. Sensuuri on ehkä näkyvin diktatuurin merkki. Toisinajattelijat pyritään vaikka voimakeinoin hiljentämään. Tästä yhtenä esimerkkinä Marco de Witin mielivaltaiset pidätykset, ja muidenkin kansallismielisten. Mikä paha on kansallismielisyys? Sillä asenteella (kansallismielisyydellä) tämä maa on rakennettu, ja maata puolustettu sodissa. Miksi se nyt on demonisoitu? Miksi?
- qåaäzm
qåaäzm kirjoitti:
Eu ei alunperin ollut niin diktatoorinen kuin on nyt. Se muuttuu jatkossa yhä diktatoorisemmaksi, ja siitä osoituksena sensuuri. Sensuuri on ehkä näkyvin diktatuurin merkki. Toisinajattelijat pyritään vaikka voimakeinoin hiljentämään. Tästä yhtenä esimerkkinä Marco de Witin mielivaltaiset pidätykset, ja muidenkin kansallismielisten. Mikä paha on kansallismielisyys? Sillä asenteella (kansallismielisyydellä) tämä maa on rakennettu, ja maata puolustettu sodissa. Miksi se nyt on demonisoitu? Miksi?
Sensuuri, pienikin, on demokratian vihollinen. Sensuuri tuhoaa länsimaisen kulttuurin pitkälle edetessään. Mikään ei viittaa siihen etteikö se etenisi pitkällekin.
- Suomessa-ei
yksikään eduskuntapuolue halua erota EU:sta.
EI-vihaajat haluavat esittää PS:n eroa haluavaksi, mutta ei se ole. Lähinnä se ajaa nykyistä tiukempaa maahanmuuttopolitiikkaa äärioikeiston yleiseen tapaan.- Huomautan
Kyllä PS on hyvin EU-kriittinen puolue ja varmaan ei vastusta Suomen eroa Euvostoliitosta. Ja mikäs on ollessa, kun 40% kansasta olisi potentiaalisia äänestäjiä!
Tiedoksi. PS ei ole mikään äärioikeistolainen puolue! Se on lähinnä keskustalainen kansanvaltainen eli "populistinen" puolue.
Suomessahan ei ole edes oikeistoa enää, saatikka äärioikeistoa. Siis eduskunnassa. Huomautan kirjoitti:
Kyllä PS on hyvin EU-kriittinen puolue ja varmaan ei vastusta Suomen eroa Euvostoliitosta. Ja mikäs on ollessa, kun 40% kansasta olisi potentiaalisia äänestäjiä!
Tiedoksi. PS ei ole mikään äärioikeistolainen puolue! Se on lähinnä keskustalainen kansanvaltainen eli "populistinen" puolue.
Suomessahan ei ole edes oikeistoa enää, saatikka äärioikeistoa. Siis eduskunnassa.Annamulle esitti ainakin hyvin kommunistisen listan ja arvot, kuin
suoraan Lenin ja Stalinin arvomaailmasta.
Kerro ne perussuomalaisten puheet ja arvot tähän listaan.
Kansa ja kansakunta ja kulttuuri on hyvin hyvin Neuvostoliitto tyylistä uutisointia.
Yksilö ja yksilön vapaudet ja itsemäärimisoikeus ja valinnanvapaus ovat oikeistolaisia
arvoja, sekä yrittäminen ja uskontojen vapaus myös.
Huomautan heti, ettet mene puihin saman tien.
- Lillepo
Kyllä Suomen jäsenyys Unionissa on koitunut kiistatta siunaukseksi suomalaisille. Tämä myös
tunnustetaan yhteisesti laajoissa kansalaispiireissä. :)- kannattavasuoritus
Kun itseään kannustaa, niin se on paras apu, sillä tavalla saadaan 100 prosentin kannatus mielipiteille jopa!
- 35783578
Montakohan prosenttia on sitä mieltä, että kateettien neliöiden summa on yhtä kuin hypotenuusan neliö?
Ilman tietoa ei voi päätyä oikeaan lopputulokseen. Jospa kysyttäisiin ihmisiltä vaikkapa sitä, pitääkö tässä maassa noudattaa Suomen perustuslakia vain Brysselin asetuksia? Tällä hetkellä vastaus on, että jälkimmäisiä. " Montakohan prosenttia on sitä mieltä, että kateettien neliöiden summa on yhtä kuin hypotenuusan neliö?
Ilman tietoa ei voi päätyä oikeaan lopputulokseen. Jospa kysyttäisiin ihmisiltä vaikkapa sitä, pitääkö tässä maassa noudattaa Suomen perustuslakia vain Brysselin asetuksia? Tällä hetkellä vastaus on, että jälkimmäisiä. "
Ei kukaan terve ajattele noin, paitsi kommunisti.
Yleensä ihmiset ajattelevat, kuinka saan eniten voittoja ja rahaa ja miten voitan.
Toisaalta ihmiset ajattelee aina miten on paras hänelle ja jos ei hyvä niin jurnuttaa ja
jurnuttaa. Sitä varten on vapaus EU:ssa jotta voi saada oikeuksia ja voittaa ja siitä
täydet pojot. Ei perk*** tarvitse pakosta ostaa jos voi saada halvemmalla ja parempaa
et perkel*** kommunisti voi pakottaa toisia tekemään sinun ohjeiden mukaan et
varmasti ja saisit vain turpiis jos ei ole vapautta olla ja mennä ja ostaa.- älyäläjätä
Aloittaja valehtelee koska 60% mielipide vastaajista
ei voi saada EU lux virkailijoiden etuja. - Kun-äly-jättää
Älyn-jättämä: "Aloittaja valehtelee koska 60% mielipide vastaajista
ei voi saada EU lux virkailijoiden etuja. "
Eihän siitä ole edes kyse, vaan vastaajat pitävät EU:n jäsenyyttä kokonaisuudessaan hyvänä asiana.
EU-virkamiesten edut on määritetty työsopimuksissa. Niillä taataan pätevät hakijat vaativiin tehtäviin.- älyäläjätä
ja jopa jatkuvaan valehteluun ja älyvapaa
käyttäytymiseen blogissa.
EU sen kun heittelee niitä ylimääräisiä luitansa
Suomeen Suomi24 blogissa kaluttavaksi.
Ei ainoastaan näitä epäpäteviä politrukkeja
vaan myös almuja Suomen kerjäläis eliitille?
- fdgfgjgk
Niitä saa nykyään tutkimustuloksia joka maksajan makuun. Paitsi mehän tuonkin olemme välillisesti maksaneet.
- Maksaja-ei-määrää
tutkimuksen tulosta. Tutkimuslaitokset ovat puolueettomia muiden paitsi EU-vihaajien mielestä.
Esimerkiksi italialaisista oli tyytyväisiä vain 44 %. - Vittmaksaja
Millä vittu sinä senkin olet maksanut ?
Maksa veros viroon, niin ei tarvitse maksella Älyälä milloinkaan jätä.
Löisin turpa*** yksinkertaista jurnuttajaa ja vitu* maksajaa maksa vaikka
ämmäs viinat ja juomat, että sen ei tarvits*** huo***
- älyäläjätä
Aloittaja laita blogiin gallupin kysymykset ja niihin
vastaajien asemat EU palveluksessa.
On ollut EU ja Union-Rat-Fan hätäapu Show?
Siellä on eri EU maista 33 000 EU yleisön palvelijaa.
27 000 näistä vastasi kyseenalaisiin kysymyksiin?
Nämä 33 000 - 27 000 eli 6000 Eu palvelijaa eivät saaneet
otettua osaa koska olivat EU mustalla listalla.
Samanlainen juttu kun otettiin gallup mamuilta että Suomi on hyvä?
Silkkaa probakantaa koko aloitus hätäapu työläiseltä?- Älyn-hylkäämälle
Nauraisin kyllä, jos ei tuon idiootin teksti olisi niin säälittävää luettavaa.
EU:sta valeita levittävät ovat surullinen juttu. Vielä surullisempi on "älyn-jättämä", joka ei pysty
kirjoittamaan yhtään ymmärrettävää lausetta. - älyäläjätä
Älyn-hylkäämälle kirjoitti:
Nauraisin kyllä, jos ei tuon idiootin teksti olisi niin säälittävää luettavaa.
EU:sta valeita levittävät ovat surullinen juttu. Vielä surullisempi on "älyn-jättämä", joka ei pysty
kirjoittamaan yhtään ymmärrettävää lausetta.Eihän se voi olla mahdollista että sellaista jota "Älyn-hylkäämälle"
on tapahtunut kun hänellä ei ole sellaista ollut.
Hyvä esimerkki näistä EU eunukeista jotka nykäisevät
kaikkea EU hyvää tyhjästä.
Tyhjästä on paha nyhjästä?
- Niin-se-vain-on
että kaikissa ns. Visegrad-maissa, joiden politiikkaa EU-vihaajat ylistävät, vastaajien niukka enemmistö kannatti EU-jäsenyyttä. Yksikään maa ei myöskään ole ilmoittanut haluavansa erota EU:sta. Miljardituet kelpaavat kaikille.
- qåaäzm
Tiedetään että esimerkiksi Unkarin Orban ei lähtisi vielä pois kolhoosista, mutta ei ole kirkossa kuulutettu, etteikö hänen mieli muuttuisi. Hän on melkein vannonut että pitää kansansa puolia, sekä länsimaisen kulttuurin puolia erään uskonnon vallatessa maanosaa. Hän kuitenkin todennäköisesti voi olla pian sitä mieltä että pakko erota, jos eu pompottaa ja kiristää maata liikaa. Ero on silloin paras vaihtoehto. Hän ei halua tämän uuden neukun ottavan liikaa päätösvaltaa pois Unkarista, ja varmastikin tarkkailee tilannetta. Jos tilanne menee täydelliseen umpikujaan, ei ole ihme vaikka hän sanoisi että nyt riittää. Sentään jollakin on ns. munaa.
- ArtturiNoitalahti
Ei tuon tutkimuksen tulos yllätys ole. Valtavalla propagandarummutuksella saadaan tällainen hömppäviihteellä itsensä tyhmentänyt kansa ajattelemaan juuri niin kuin Brysselin syöttiläät haluaa. Kansan enemmistöhän luulee että Ilman EU:ta kaupankäynti Eurooppaan ei olisi mahdollista ja korot olisivat korkealla ynnä muuta yhtä viisasta.
Suomen kansa on poliittisesti aika tyhmää ja helposti vietävissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645150Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662347- 2622342
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362329Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191564Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191438Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai491028- 89996
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12929- 66927