https://www.seiska.fi/Uutiset/JUURI-NYT-Tiina-Jylhan-mies-Tapani-Tape-Valkonen-pidatettiin/1131833
Onse kumma kun syytöntä miestä noin vainotaan.
Onse kumma kun syytöntä miestä noin vainotaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tää tollo ei vaan kerrasta opi.
Nyt ei auta Tipen nakukuvien julkistaminen kätevästi samaan aikaan.
Hämärä hommia työkseen tehtaileva pariskunta on taas kerran kusessa.
Ei ole vaikea arvata mistä taas on kyse, kun tulli asiaa tutkii.
Hormoonikauppaa, Veropetoksia, Asiakirjaväärennöksiä, salakuljetusta....jne
On aika sulkea hänet vankilaan pysyvästi.
Tapsu on niin koominen tuossa tönötyskuvassa. Tapsun kannattaisi nyt lopettaa se ”antibioottien” käyttö, kun ei mitään opi eikä ymmärrä. Vai haluaako se vankilaan, ehkä Tipen kanssaelo ei olekaan niin ihkuu.
Mitenkä Tape jäykistelee noin? Minne salakuljetettavat dopingaineet on sullottu?
Kriminaalit taparikolliset eivät vaan opi omista virheistään. Tyhmät jää kiinni, eikä osaa lopettaa. Kerran keksitty, aina epäilty.
Tiina jättää pienen huumekauppiaan.Puusilmäisestä silikonipellestä ei ole mitään hyötyä.Tarkoitan Tapea.
Rotat jättää uppoavan laivan
Kaippa Tipsu-rotta löytää jonkun toisen freakin showeensa tapsuttelemaan?
Onko T J V vapaalla?
Vastasin kysymykseesi netistä löytyvillä tiedoilla aivan neutraalisti, mutta se poistettiin! No googleta.
Viimeksi kuulusteltiin dopingepäilyissä myös Tipsua. Miettikää nyt kun Tiinu möreällä rintaäänellä on vakuuttanut tullin tutkijoille ettei tiedä dopingaineista yhtikäs mitään. Mulla olisi ainakin tutkijana pokka revennyt.
Tuollainenkin juttu
”Vakava onnettomuus sattui Helsingin Vuosaaressa. Tape ajoi Rastilan rampista alas Vuotielle päin vastaantulijoita keskelle äitienpäiväruuhkan ja törmäsi vastaantulevaan autoon noin 60 kilometrin tuntinopeudella. Kolarin seurauksena vahingoittui kuusi autoa ja sairaalahoitoa tarvitsi kolme ihmistä – Tape mukaan lukien.
Syyttäjän mukaan toiminnallaan Tape tahallaan ja törkeästi vaaransi liikenneturvallisuutta. Tape itse oli käräjillä hämillään syyttäjän mainitsemasta tahallisuudesta.”
2016 ”TAPE VALKONEN OTTI VANKILASTA OPIKSEEN: ENÄÄ EN MENE ELÄINTARHAAN!”
”-Kolmen kuukauden hiljaisuuden jälkeen aivoissani pyörii sekamelska. Saatan vain istua aulassa ja katsella ihmisiä. Yöllä tuijotan kattoa ja tunnen kuin aivoni olisivat levittyneet pellolle. Ajattelen niin montaa asiaa yhtä aikaa, Tape sanoo.”
Kahta asiaa?
Toivottavasti joutuu taas istumaan.
Vielähän tässä on edellinenkin tuomio kuulematta ja toisesta saa sitten alennusta, jos tuomio tulee. Toisaalta kyseisellä henkilöllä on pitkä rekisteri ennestään mm. dopingaineista ja talousrikoksista.
Pelattiinko Tape pois markkinoilta?
Miksi ja miten nämä ”voimailualan” ihmiset on aina sekaisin?
Milloinkahan tuohon edelliseen juttuun edes saadaan päätös ja milloin valmistuu tähän juttuun liittyvä syyteharkinta. - On siinä sekalainen seurapiiri ja mielenkiintoinen suma selvitettävänä: Martina, Tape, eräs konkurssipesä. Lisäksi tuomiot on annettu Henna K., Reino N. ja Jari S:lle. omissa tapauksissaan. Riittää toimittajillekin töitä hetkeksi, mutta ennen kaikkea tuomioistuimille ruuhkaa ja melkoinen skaala eri asteisia ja sorttisia tapauksia. Kaikki ovat syyttömiä, kunnes toisin todistetaan. Lisäksi on työllistetty veronmaksajien piikkiin ainakin poliisia. Iso rumba siis pienelläkin porukalla, ja tuossa on luultavasti vain osa "julkkiskermasta" pitkällä aikavälillä.
Pari muutakin kohua on ollut viimeisen vuoden aikana, mutta niistä ei ole juttuja tulossa käsittelyyn, ja useampi muu muutama vuosi takaperin.