Uusi taksi yrittäjä

Nyt kun lähitaksi sai lentokentän ajattelin alkaa ajaa siellä. Onko tietoa kuinka hyvä työantaja se on. Laitan uuden Volvon liikenteeseen heinäkùn alussa. Otan sen osamaksulla joten jos sairastun onko ollut ongelmia sairaspäivärahojen maksamisessa lähitaksilla?
11866
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Hei. Lähitaksi tilittää sairaspäivärahaa 5krt vuodessa. Sinun pitää vaan asentaa autoon lähinet jota pystyt yleensäkkin seuraamaan. Mutta noin yleisesti, hoida kuntoas, koska lähit. ainakin on jakanut kuntsareita ansioituneille, kivuttomille, on volvo eli ei.
Ps pidä aina hyvä läjä voileipiä töissä mukana ja airami.

Äänestä

Lennonjodosta terve! Lentokentällä ei oikeastaan saa ajaa taksilla.

Äänestä

Lähitaksilla on paras päiväraha, 160€ netto joten melkein sama tulo tulee ajatko vai makaatko krapulassa kotona. Iso ero Taksi-Helsingin 90€ päivärahaan. Ei ihme, että uusia yrittäjiä tulee nyt ruotuun. Kovasella ja Kajonilla ei makseta päivärahaa vaan niillä joudut itse asioimaan Kelan kanssa.

Äänestä

Lähitaksilla on vielä supersairauspäiväraha 400€/päivä ja omavastuupäivät 0 päivää. Ja saikkua saa jo lievästä kurkkukivusta. Minä olen ollut jo 8 kk saikulla nuhan takia ja rahat on tullut tilille säännöllisesti.

Äänestä

Kiva kuulla,mietin vielä vähän . Mihinkä keskukseen liityn. Missä keskusessa on teidän mielestä paras me henki.kiitos kovasti kommenteista.

Äänestä
  • Uberin keskuksessa ei ole työnteekijöillä hyvä henki. Eivät pese hampaitaan ja suussa muhii tulehdus. Tämän johdosta työntekijöiden hengitys tuoksuu pahalle.

    Muissa välitysyhtiöissä huolehditaan henkilökunnan hengityksen raikkaudesta ja suu hygieeniasta.

    Vastaus kysymykseesi on siis: kaikkialla muualla paitsi uberilla on hyvä henki. Tervetuloa nuuhkimaan

    Äänestä

Mieti vaan ...ei me suo oteta mukaan...aja niitä bernerin käsi pystyjä.

Äänestä

Tuu mulle rengiks. Saat satasen tunti munaa suuhun niin paljon ku jaksat!

Äänestä

Olisiko se kuitenkin paras ratkaisu Akaa Huberin leipiin Siellä on kiva kiva systeemi raha tulee joutuisasti sillä saa tehtyä paljon hyvä itselle koska palkka on todella hyvä uberpop ajelen Helsingissä ja katselen kun taksikuskit katsovat minua ja haluavat tulla mukaan ajamaan kunnon yhtiön ihanaa vapautus ihanaa j in

Äänestä

Naurua... hillitöntä naurua...😁😁😁

Äänestä

Kannattaa ajaa kelataksia, voi saikun laittaa mittariin suoraan koodilla raksuttamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusiaika1.7.2018 kirjoitti:

Nyt kun lähitaksi sai lentokentän ajattelin alkaa ajaa siellä. Onko tietoa kuinka hyvä työantaja se on. Laitan uuden Volvon liikenteeseen heinäkùn alussa. Otan sen osamaksulla joten jos sairastun onko ollut ongelmia sairaspäivärahojen maksamisessa lähitaksilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu