Ruohonleikkurit seisomaan sunnuntaisin.

eenokki

Kesä on tullut ja pihanurmikot kasvaa. Tehdään sellainen sivistyneiden ihmisten herrasmiessopimus, että alkaneena kesänä ei yhdeltäkään liperiläiseltä pihalta kuulu ruohonleikkurin pärinöitä sunnuntaisin. Kunnioittakaamme naapureiden pyhärauhaa ja lepopäivän viettoa.

6

528

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ajeleva

      Mulla on Sunnuntai ainoa vapaapäivä ja leikkaan todellakin nurmikon silloin. Vai yölläkö pitäs alkaa päästämään. Nykyään Sunnuntai on työpäivä monelle eikä enää mikään lepopäivä. Ei muuta kun tiukka pipo pois päästä niin kyllä se siitä.

    • ääntälähtee

      Ei se sunnuntai ole sen kummempi päivä kuin mitkään muutkaan viikonpäivät. Itseasiassa pitäis trimmeri viritellä, sellainen bensakäyttöinen joka on kovaääninen ja savuttaa sitä enempi mitä rikkaampaa seosbensaa käyttää. Koitahan kestää... ja ajettele vaikka hyttysiä ja muita kesän tuomia lentäviä öttiäisiä niin on köyhälläkin kavereita.

    • eenokki

      Väärin! Onhan se hyvinkin kummempi päivä kuin muut. Se on viikon ainoa Pyhä päivä. Tarkoitettu ruumiin ja sielun levoksi ja virkistykseksi... myös naapureillesi,

    • Anonyymi00005

    • Anonyymi00006

      Sunnuntai on paras päivä leikata nurmikkoa.
      Arkena ei naapurin kuusikymppinen ukko ole katselemassa, kun bikineissä keikkuu naapurin nuori daami ruohonleikkuri edessään.
      Riittävän usein kun kyykistyy oikealla tavalla olevinaan jotakin putsaamaan koneesta, niin on enemmän katseltavaa.
      Pyhitetään sunnuntai ruohon leikkuuseen!

    • Anonyymi00007

      Mulla seisoo sunnuntaisinkin, jyrpä meinaan.. On siinä vaimoparka ihmeissään kun ei saa yön rauhaa päivän lepoa..

      Nurtsia en leikkaa kerrostalo asukkaana...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      73
      1217
    2. 71
      1142
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      72
      981
    4. 95
      869
    5. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      790
    6. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      757
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      27
      695
    8. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      54
      666
    9. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      72
      659
    10. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      600
    Aihe