Ranskaa vaivaa vierasperäisten vasarapäämatojen invaasio. Ne voivat kasvaa helposti 40 sentin mittaisiksi, jotkut lajit jopa metrin mittaisiksi.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201805242200967609_ul.shtml
"Vasarapäämatut" vallanneet Ranskan!!
18
447
Vastaukset
- Tutun-näkönen
Kaikilla miehillä on puntissa aika lailla saman näköinen vasarapää. Tosin huomattavasti pidempi ja paksumpi kuin mitä nämä 40 cm vasarapäämadot ovat.
- Suomen.Kalorit.Ensin
Tuommoinen kevyesti grillattuna patongin väliin ja meillä on hot dogin sijaan uusi nakkikioskisuosikki hot worm.
Varmasti maistuisi mamukriitikollekin savannilla hetkeä ennen leijonan paistiksi joutumista. - Minäluulin
Sinun tarkoittavan noita itäafrikasta laivoilla tulevia, kuvaus viittasi niihin.
- näytäsarves
Kyllä niitä on kohta Suomessakin siis noita matoja. Ainakin Hämeessä asuvat kiinalaiset tuo kotiseuduiltaan lomiltaan kasveja viljeltäväksi kaupungin vuokrapalstoille.
- Matoja-pohjoisesta
Grönlannista Suomeen tulleet grönlannin-matut on tuoneet mukanaan pakkaskäärmeitä.
Kyseessä on sikäläinen lihaisa kotieläin, noin 4 metriä pitkä kuristava käärme, joka selviää myös alle -20C pakkaskeleissä.
Vinkee näköne elukka.
- VOIETTÄOLISI
Hyviä täkyjä hauen ja kuhan pyyntiin.
- LateLohi
Suvakin unelma koon puolesta.
- Ahtimer
Suomirotu jää evoluutiossa muiden jalkoihin. Antaa evoluution vaan tehdä tehtävänsä. Ehkä uusi rotu osaa ryypätä hakkaamatta vaimojaan ja olla pahoinpitelemättä grillijonoissa.
- nykyakat
Joo ja ehkä suomiakka muuttuu naiseksi ja lakkaa myös hakkaamasta ukkojaan ja lapsiaan, ja levittää joskus miehelleen eikä eksoottiselle ah niin ihqulle ahmetille.
- suomifemakothäviää
Naisten perheväkivaltakäyttäytyminen on Suomessa heikosti tunnistettu ja tunnustettu ilmiö - vaikka naiset käyttävät perheissä fyysistä ja henkistä väkivaltaa lähes yhtä paljon kuin miehet.
Asia käy ilmi tuoreesta väitöstutkimuksesta, joka tarkastetaan Tampereen yliopistossa ensi viikolla.
Moni tutkimukseen osallistuneista naisista kuvitteli olevansa ainoa, joka väkivaltaisiin tekoihin on syyllistynyt. Äidit kertoivat muun muassa lyöneensä, tukistaneensa ja ravistelleensa lapsiaan. Yhtä lailla kumppanit olivat joutuneet kestämään muun muassa raapimista, potkimista ja lyömistä.
Naiset olivat myös solvanneet ja vähätelleet lapsiaan tai kumppaniaan. Kyse on henkisestä väkivallasta, jonka seurauksia voi olla vaikea tunnistaa.
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201805242200965466_u0.shtml
Tuo tutkimus oli pienelle määrälle naisia tehty ja tulos tuollainen, aikaisempi tutkimus isommalle määrälle myös miehille ja pojille tehtynä keroi, että naiset ja tytöt ovat paljon väkivaltaisempia kumppaneitaan kohtaan. Akat myös tappaa paljon enemmän lapsiaan ja puolisoitaan niin Suomessa kuin muuallakin länsimaissa, mutta musujen kanssa ei femakkoilu onnistu, sharia-laki on armoton. - tyypillinenfemakko
suomifemakothäviää kirjoitti:
Naisten perheväkivaltakäyttäytyminen on Suomessa heikosti tunnistettu ja tunnustettu ilmiö - vaikka naiset käyttävät perheissä fyysistä ja henkistä väkivaltaa lähes yhtä paljon kuin miehet.
Asia käy ilmi tuoreesta väitöstutkimuksesta, joka tarkastetaan Tampereen yliopistossa ensi viikolla.
Moni tutkimukseen osallistuneista naisista kuvitteli olevansa ainoa, joka väkivaltaisiin tekoihin on syyllistynyt. Äidit kertoivat muun muassa lyöneensä, tukistaneensa ja ravistelleensa lapsiaan. Yhtä lailla kumppanit olivat joutuneet kestämään muun muassa raapimista, potkimista ja lyömistä.
Naiset olivat myös solvanneet ja vähätelleet lapsiaan tai kumppaniaan. Kyse on henkisestä väkivallasta, jonka seurauksia voi olla vaikea tunnistaa.
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201805242200965466_u0.shtml
Tuo tutkimus oli pienelle määrälle naisia tehty ja tulos tuollainen, aikaisempi tutkimus isommalle määrälle myös miehille ja pojille tehtynä keroi, että naiset ja tytöt ovat paljon väkivaltaisempia kumppaneitaan kohtaan. Akat myös tappaa paljon enemmän lapsiaan ja puolisoitaan niin Suomessa kuin muuallakin länsimaissa, mutta musujen kanssa ei femakkoilu onnistu, sharia-laki on armoton.Ei kestä tuokaan femakko totuutta, samaa iänikuista propagandaa suomalaisten miesten väkivaltaisuudesta, vaikka tse ovat. Niiden mielestä miehet ei saa puolustautua kun akka raivoaa.
- auerkiuhri
No jos mies puolustautuu niin se joutuu vähintään putkaan, tai jos ei puolustaudu nii sanotaan "ai otaks sä muijalta pataan". Jotkut Ämmät jankuttaa ja nalkuttaa tahallaan jotta ukko pimahtais ja sitten ollaan niin uhria. Naapurin ukkokin sitten heräs yöllä siihen kun muija seiso veitsen kanssa sängyn vieressä .
- femakkotuomarit
Näin se menee, akka käy miehn kimppuun ja soittaa sitten kytät viemään miehen putkaan. Akat puukottaa paljon useammin miestä ja saavat tuomion korkeintaan törkeästä pahoinpitelystä, aina ei ollenkaan, miehelle tulee tumio tapon tai murhan yrityksestä.
Murhasta mies tuomitaan aina, vaikka ei olisi varmasti syyllinenkään, mutta auerskalle maksettiin tapporahaa, vaikka ainoa mahdollinen syyllinen. Jos mies ja nainen tekee yhdessä murhan, vain mies tuomitaan ja laitetaan ilman tosisteita miesten syyksi, vaikka olleet sammuneena ja akka ainoa kykenevä puukottamaan.
Akat valehtelee jatkuvasti, silti niitä uskotaan, miehiä tuomitaan jopa kymmenien vuosien takaisita "raiskauksista", vaikka ei ole mitään näyttöä ja vaikka tuoreissa tapauksissakin 2/3 raiskausilmoituksista paljastuu heti perättömiksi.
- ilman.vartta
Kuin pitkävartinen kenkälusikka.
- lugkljgv
No ny sit kenkiä ostamaan; -D
- Älköä
Huonon itsetunnon omaavat persut täällä taas ulisee ja syyttää omasta väkivaltaisesta käyttäytymisestään naisia. Nämä kun jäävät suusanallisesti naisen nalkutukselle kakkoseksi, niin heti ollaan kiinni nyrkillä ihossa. Kertoo persun mielenlaadusta kaiken olennaisen.
- tosiällöä
Huonon itsetunnon omaavat femakot täällä taas ulisee ja syyttää omasta väkivaltaisesta käyttäytymisestään miehiä. Nämä kun jäävät perustemattomassa nalkutuksessaan miehen älykkyydelle kakkoseksi, niin heti ollaan kiinni kynsillä tai veitsillä ihossa. Kertoo femakkojen mielenlaadusta kaiken olennaisen.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2432181Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151430Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141386Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3711245Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t21958Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist162838Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19806- 75742
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.57736Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101675