Olit jo edellisessä eduskunnassa kansanedustajana ja vihreät hallituksessa ja surkeasti meni, neljänvuoden aikana 100000 uutta työtöntä ja kymmenen miljardia uutta velkaa joka vuosi. Kun Pääministeri Juha Sipilän hallitus aloitti laitettiin selvät tavoitteet hallitukselle ,työttömyys vähenee vähintään yhtäpaljon ,kun se vihreiden aikana nousi ja velkaantuminen loppuu kokonaan.Jos seuraavaan hallitukseen pääsee sellaiset PELLET,kuin Touko Aalto,Ville Niinistö,Jutta Urpilainen,Antti Rinne,Li Andersson jaPaavo Arhinmäki,niin on varmaa,että liukumäki alkaa.Yksin kertaisesti te ette ole uskottava vaihtoehto,tämän todistaa se,kun vertaa edellisenhalli tuksen tuloksia Juha Sipilän hallituksen tuloksiin.Juha Sipilä paras Pääministeri Urho Kekkosen jälkeen.Pelle porukalta ei löydy yhteensäkkään älyäå ,viisautta ,työkokemusta ja johtamistaitoa ,Kuin Juha Sipilältä.
Touko Aalto
jarnak
22361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
No eiköhän tuo viherkommareiden kusetus paljastu vielä ennen vaaleja vaikka nyt yritetään olla hiljaa ettei kannatus sula. Koska pohjoismaissa leviävä kehitysmaa muslimi maahanmuutton kritiikki kasvaa niin suureksi että sairaalla ahdasmielisellä Islamilla aivopestyt viherkommarit joutuvat väkisinkin ottamaan kantaa tähän unelmaansa eli leviävään Islamisaatioon suomessa.....niin eiköhän se kannatuskäyrä lähde aika voimakkaaseen laskuun....
Helsingin vihreillä,se vain ulkoa tuotu kivihiili palaa vaikka kotimaistahaketta olisi isotvuoret ja paskaputket virtaa Suomenlahteen.
Käypä nyt Touko Puotinharjussa moittimassa lemmikejäsi....
Sinähän ne tänne halusit.
Juha Sipilän aika pääministerinä on ohi.. Luojan kiitos, ei enään ikinä yhtää kepulia ja erityisesti persua hallitukseen.
Keskusta jatkaa hallituksessa, toisin kuin vasemmistoliitto.
Juha Sipilän keskusta maalaisliitto oli vastuussa jo 100 vuotta sitten,kun äänestettiin Suomen itsenäisyydestä,eikä vastuuta pakoilla nytkään.vihreissäå näyttää olevan sama malli,kuin punakaartissa ,missä asiat päätettiin huutoäänestyksellä,
Ja persuissa mölinä äänestyksellä, hhe..
Vihreiden pitää tehdä eduskunnassa enemmän töitä, jotta hallitus saadaan hajotettua. Ennen vanhaan sanottiin laiskan töitään luetteloivan.
Taitaa hallitus itse tehdä tuon kaatamisen puolesta työtä. Umpisurkea hallituksen viimeisiä viikkoja, luojan kiitos..
Kerran petturi, aina petturi, vai mitä Touko?
Tämä on perustuslakivaliokunnan yksimielinen lausunto
Ei minkään puolueen! Rauhoitu!
Touko-parka otti vahingossa väärän puheen, ei tainnut tajuta perustuslakivaliokunnan lausunnosta mitään. Vai liekkö vetänyt viher-tuotetta henkeen asti.
Luulitko tollosipilän tajuavan?
No eiköhän ollut kartalla. Henrikson (ja ehkä Essayah) taisivat olla ainoat oppositio-edustajat joilta tuli edes jonkilainen jäsennelty kommentti.
Suomen talous porskutta yli kolmen prosentin nousussa ja sote menee maaliin.HYVÄ Juha Sipilän hallitus!
Kerro tollo koska menee maaliin? Ja ensivuoden ennuste?
Sitten,kun eduskunta on vahvistanut kaikki sote lait ja viherkommarit hävinneet ääneatykset.
tollai ääliö kirotti Vuoden vihreitä johtanut Touko Aalto: ”Yrittäisin päästä seuraavassa hallituksessa eroon paskan puhumisen kierteestä ei oo vaikee temppu hyppää kalliolta tollo
joo kyllä viheriät on tyhmiä PUNIKKEJA joItten tarkootus on suomen sekasorto....TURVAA SUOMEN TULEVAISUUS JA ANNA ÄÄNESI PERUSSUOMALAISILLE.
Ei Aallosta ja vihreistä ole hallitukseen. Vihreät menevät mielellään hallitukseen saadessaan johtohenkilöille muutaman ministeripaikan, mutta sitten pettävät ennen vaaleja ja hyppäävät pois hallituksesta. Kaksi kertaa on näin käynyt. Mitä vihreät ovat hallituksessa ollessaan kannattaneen, sitä ne ovat oppositiossa sitten äänekkäästi vastustaneet.
Aivan yhtäsurkeita kuin vasuritkin ei näistä kahdesta puolueesta ole muuta kuin aukomaan päätänsä .
Kaikki vihreät eivät sentään ole toukon talutusnuorassa
https://yle.fi/uutiset/3-10368856