Tässä on Jelena Isinbajeva
https://www.youtube.com/watch?v=ul_qm3Ym8-k
Tässä on suomalaisia olympiaurhelijoita
https://www.youtube.com/watch?v=ZxLmpFJUhSU
https://www.uusisuomi.fi/urheilu/242473-mari-laukkanen-itki-haastattelussa-tunnen-hapeaa
Suomalaisilla naisilla tuppaa olemaan jotain henkisiä ongelmia.
Totuus näiden henkisten ongelmien takana.
Venäläinen nainen on kaunis, menestynyt, sivistynyt ja naisellinen.
Suomalainen nainen on huonokäytöksinen, juntti, ruma, miesmäinen, kaljaa juova ja menestymätön.
Eikö se ole niin, että se mediassa alinomainen Venäjä on paha ja Putin on sitä ja Putin on tätä, johtuu siitä, että venäläiset naiset vievät kaikki länsimaalaiset - suomalaiset miehet mukaanlukien - miehet?
Esitän vaan tällaisen kysymyksen?
https://www.youtube.com/watch?v=ul_qm3Ym8-k
Tässä on suomalaisia olympiaurhelijoita
https://www.youtube.com/watch?v=ZxLmpFJUhSU
https://www.uusisuomi.fi/urheilu/242473-mari-laukkanen-itki-haastattelussa-tunnen-hapeaa
Suomalaisilla naisilla tuppaa olemaan jotain henkisiä ongelmia.
Totuus näiden henkisten ongelmien takana.
Venäläinen nainen on kaunis, menestynyt, sivistynyt ja naisellinen.
Suomalainen nainen on huonokäytöksinen, juntti, ruma, miesmäinen, kaljaa juova ja menestymätön.
Eikö se ole niin, että se mediassa alinomainen Venäjä on paha ja Putin on sitä ja Putin on tätä, johtuu siitä, että venäläiset naiset vievät kaikki länsimaalaiset - suomalaiset miehet mukaanlukien - miehet?
Esitän vaan tällaisen kysymyksen?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Se että sun kyrpäsi ei toimi ei ole naisten syytä, turhaa siis tuo katkera urputtamisesi.
Juuri tämä sinun sanan käyttösi. Tuossa haastattelussa Perta Ollikin käytti tätä V**** sanaa.
Ihan tällaisessa peruskäyttäytymisessä on suuria puutteita. Olen ollut paljon tekemisissä esim. suomenruotsalaisten kanssa ja on yö ja päivä suomalaisen ja ruotsinsukuisen kanssa.
Jostain se "Bättre Folk" sana tulee.
Kahta ei voi saada. Täytyy valita. Joko elättiä Venäjänmaalta tai työteliästä naista Suomesta (joka parhaimmassa tapauksessa vastaa perheen taloudesta ja hyvinvoinnista ei edes pelkästään tasavertaisena kumppanina)...
Voi vi.......
Hanki jätkä gerbiili
En ole tullut ajatelleeksikaan tuota. Kiitän uudesta näkökulmasta. 😂
"määkömukapotti
29.4.2018 19:09
On siinä käräjäoikeus ihmeissään oikeudenkäyntiväittämien kanssa! Liekä ennen avioeroa käsitelty live striiminä?"
-Te sen kirjoititta.
"Äläpä
29.4.2018 21:05
Lähikuukausien aikana kirjoitetaan historiaa uusiksi. Revipä siitä!"
-Te sen kirjoititta.
"Jakkehärkä
5.5.2018 21:02
Kuluvan toukokuun aikana tulee käräjäoikeuden käsittelyyn yksilöity, 165 miljoonan euron korvausvaatimus. Kunhan vain hän saa täydennettyä haastehakemuksensa puoleenkuuhun mennessä. Kuulemma, On se kauhijaa rahan rötkettä sitten, jääneekö vedellä jatkettu jukurtti historiaan? Niin hyvää ja terveellistä kuin se onkin."
"orvonosa
6.5.2018 1:41
Niin meni valtion budjetti uusiksi ...
määkömukapotti
29.4.2018 19:09"
-Te sen kirjoititta.
"Katkojankärjetjajakopää
7.5.2018 19:10
Tuo summa ja ylikin on tulossa tässä kuussa käräjäoikeudesta. Sitä odotellessa ryhtykäämme kilvan ajamaan näyttelyä uusiin kulttuuritiloihin. Todisteet luonnollisesti ympäri seiniä. Muualla maailmassa ei ole noin tasokkaita näyttelyitä. Totta totisesti, pappa on ansainnut urotyöstään vaatimansa ruhtinaallisen korvauksen. Jättipottia jos ei tulisikaan jostakin tuntemattomasta syystä, koska todisteet ovat kiistattomat ja juridinen arkumentointikin on liki kohdallaan. Joku ilkeämielinen saattaisi tosin ennustaa, että koko jutusta ei tule lasta eikä edes sitä ittiään. Alkaa taas itku ja hammasten kiristys. Avioeron suhteenhan käräjäoikeus on jäävi, mutta ei tässä asiassa..."
-Te sen kirjoititta.
"Kyllä me ymmärrämme Feikkiä kun entiset naiset käräjöivät
feikin rahat ja sossutädit vaativat selityksiä sekä vouti
jahtaamassa niin elämä sairastuttaa."
-Te sen kirjoititta.
"Korvausvaatimus? Eks-akasta valtio maksaa 10 milliä, paappa harkintaan. Tai ees pipo."
-Te sen kirjoititta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15248667/jakovaraa-on-vahan-
-Te sen kirjoititta.
Tappouhkauksia. Uhkauksia. Kysyin jo SUPO emailina suojelua.
"Suomella ei ole varaa olla oikeudenmukainen. Lautaa sahataan. Ennen kesää. Ennen kuin vapautuu kuolee. Meidän ryhmä tappaa sen ennen kesää. Jne."
-Te sen kirjoititta.
Kun nämä EXÄT saa lukea paperit. Ne on oikeudessa. Minä en.
Minä univaje ronks raaps aivovamma kidutuksessa. En saa oikeuden papereitani. En saa asianajajaani. En jaksa avata. Avaan kyllä tänään mutta en täällä.
Kiitos kiitos ISO kiitos te sen kerroitta.
Nyt kun tilanne on tämä ja aukaisen todisteineen tämän sinne ja tänne.
Lopputulos on että jos Suomella ei ole varaa oikeuteen niin Suomiko vammauttaa tai tappaa minut? Tänään tämä kuitenkin julkistetaan tuhansille.
Korostan vielä että en mene parisuhteeseen. En naimisiin. En kirkkoon. En uskoon.
Korostan vielä:
#yhdenvertaisuus.fi
#tasaarvo.fi
#syrjinta.fi
#uskonvapaus.fi
Kun tämä asia ei avaudu tänään joudun avaamaan asiaa mutta se loukkaa tiettyjä yhteisöjä sitten. Vaadin oikeuskäsittelyyn pääsyä myös itse. Vaadin lukea omat paperini. Vaadin saada asianajajan.
Jos nämä ei täyty joudun avaamaan (oikeus asian auki) ja se on niin massiivinen juttu että se estetään varmaan. Netti katkee tai laitteet hajoo. Ei se silti estä. Saan kai sairauskohtauksen? Kuitenkin avaan tämän tänään tuhansille ihmisille kun te että kerta auttaneet.
On tehty niin iso oikeusmurha ja tästä ollaan tietoisia koska saan jatkuvasti apua ympäri maailman ja ihan Suomessakin.
Avaan tätä asiaa muualla julkisesti tämän päivän aikana ja valutan tietoa kunnes illalla somessa tuhannet tietää asiani vakavuuden miten epätasaarvoisesti on kohdeltu ja lakeja rikottu.
Teidän täytyy nyt antaa paperini luettavaksi. Asianajaja ja suojelua. Jos nämä ei tänään iltaan mennessä täyty joudun hakemaan apua somen kautta isommin.
Tulee jo nyt "SuljePalvelinvirhe" netti katkeilee. On toinen sim. On puhelin millä voin soitella. Siltikin tänään asia etenee suuresti. Meneekö s24 kiinni taas. Suljettako internetin myös? Että te siihen pysty.
*** SUOMI MAAILMAN ONNELLISON MAA. MUTTA OLLAANKO YHDENVERTAISIA, TASA-ARVOISIA JA SYRJITÄÄNKÖ?
Minkä voimalla oikein jaksat täällä vuorokaudet ympäriinsä? ! 😂😂
Taidat olla oikeassa. T. Sivistynyt suomalainen nainen
täytyy todeta videot katsottuani, että kyllä me suomalaiset ollaan rumia! 😡 Jelena on kaunis. 👌
Slaavilaiset naiset ovat vain kauniimpia kuiN suomalaiset persjalkaiset isotussuiset leveäperseiset karjakot ja emakot.
Ei mahda mitään, mutta venäläinen, baltialainen tai itä-eurooppalainen nainen minulle.
Luinteeltaan myös ihania vaikka voimaa löytyy. Se on naisellista pehmeää voimaa eikä vittumaista kylmyyttä kuten suomalaisissa eukoissa.
Arvostavat myös hyvää miestä eikä vain junttimachoja tai mamumja.
Syyrialainen mies on komea ja ihana. Vihaa r......iä.
Eikä!!, hah hah hah............aika hyvin sanailtu, varsinki tuo alku.
Pisti naurattamaan. Te ootte hirveitä suustanne!! :D))
T.emakko :D
Minulla on hyvä mies, jossa virtaa todella vahva "viikinki" veri! Siitä löytyy Suomea, Norjaa ja Venäjää <3
Terveisin: Suomalainen persjalkainen vahva nainen
Ihan vaan tiedoksi aloittajalle että Venäläinenkin nainen on henkisesti vahva eikä valitse miehekseen mitään rassukkaa. Eli jos venakkoa mielit niin kasvata ensin selkäranka itsellesi.
Mutta eiks se ole hienoa, että meitä on monenlaisia daa daa..sina otta venalaine naine! Ota ota, hän passa sinu, tuoda sinu tohvelis ja ruoka pöyta. ja tuoksu hjyva ja aina kaunis, vanhanaki. Ei koska itke, ei häpe. Itkijanaine itke, ei venalaine.
maatuskamainen suomalainen nainen alkaa kävelemään ehkäpä juuri tästä leveästä ruumiinrakenteesta johtuen jo nuorena kuin lonkkavikainen.
Heh heh heee.......hauska :D eiku hei, me suomalaiset naiset kävelemme kintut yndessä..pihtaamisesta johtuen..hih hiiii
Lapsen tasoa haukkua Suomen naisia ja ylistää toisen, moukkamaistakin. Mene hyvä ihminen asumaan sinne paratiisisi että näet sen todellisuuden realismin tarkemmin arjen elämässä.
Kaikissa maissa on kauniita ja vähemmän kauniita naisia/miehiä. Ulkokuorta voi jokainen korostaa. Ylikorostaminen on teeskentelyä. Sivistyksenkään ulkokuori ei kerro totuutta ihmisestä.
Millainen on suomalainen nainen? Useimmiten huolehtiva, työssä käyvä, perheen taloutta kohentava kunnon nainen. Hän ei ole juoppo, kaljaa kittaava miehen siivellä elävä nainen.
Hän huolehtii perheestään, lapsistaan, puolisostaan ja jopa ympäristöstään. Matkaa maailmalla, näe ja vertaa, Suomessa kodit ja pihat ovat siistejä ja hoidettuja!
Hän ei tällää itseään näytelläkseen vain hienoa ulkokuorta, hienostele hepeneissä ja kävele korkkareissa kuin itseään esittelevä portto. Siististi suomalainen nainen osaa pukeutua aina tilanteen mukaan.
Rumaa kieltä ja huonoa käytöstä näkee myös venäläisiltä naisilla ja suomalaisissa miehissä on heihin pahasti pettyneitä. Suomalaisissa miehissä on viinapäitä liikaa ja sivistystä puuttuu.
Miksi syyllistätte suomalaisia naisia siitä että he on menettäneet viehättävyytensä. Menkää ensin itseenne.
Olen ollut sivusta seuraamassa Petroskoissa kun kaksi tantan näköistä metallisella purukalustolla varustettua rouvaa keskustelivat kovasti kiljuen ja mitä ilmeisimmin kiroillen.
itsekin olen yhtä leveä kuin pitkäkin ja vaapun eteenpäin. 😃