Miksi haukutte kokoajan Ipua?

Sapphire-

Täällä palstalla vaan jotkut trollit ja muiden puolueiden kätyrit harrastavat myyräntöitään ja ulvovat, että puolue pitäisi lakkauttaa. Miksi noin paljon panoksia yhden pienen puolueen tuhoamiseksi, ellei Ipu muodosta todellista uhkaa valtaapitäville puolueille? Ipulla on juuri täydelliset arvot. Se on sopivasti tasapainoinen ja kokonaisvaltainen puolue. Sellainen, joka pärjää arvoillaan missä tahansa tilanteessa.
Ipulla ei ole valtaa tällä hetkellä, mutta silti sen olemassaolo kiusaa mahdottomasti joitakuita. Pilkkaisitte valtapuolueita, niissä on enemmän syytä kuin todellisen opposition vaihtoehdossa.

4

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • p.paarma

      Ettekö ymmärrä.
      Katsokaa tekstien sisältöä ja kirjoitustyyliä.
      Perussuomalaiset kurssittavat huonoimmin koulutettuja sabotoimaan kaikkia palstoja törkyviesteillään. Asioilla ei ole mitääm merkitystä. Kunhan rustaavat joka päivä ulosteitaan.
      Se perussuomalaisten tärkein propagandakeino. Puuta heinää ulostetaan ja perään työnnetään ulkomaalaisvihaa.
      Sama törky saattaa esiintyä useilla palstoilla ja jopa S24 kaupunkien palstoilla.
      Persujen "sivistyneistö" käyttää hyväksi taloudesta ja politiikasta tietämättömiä.

      Vihje IPU:lle.
      Tehkää avauksia ja kirjoitelkaa asiaa välittämättä sabotööreistä. Jos oikein kenkuttaa antakaa vastaan heidän omilla argumenteillaan.

    • taas_yöhörö

      IPU:ssa ei ole kehumista, pelkkää tyhmien lypsämistä ja rahastusta alusta loppuun. Itsenäisyys muutaman hörön kerhon nimessäkin on pelkkää vedätystä. IPU:n sydäntä lähellä on rupla ja ryssän asia.

      Siksi IPU:sta on syytä kertoa tuo karu totuus, ettei moinen vedätys enää jatkuisi ja kerho olisi syömässä kannatusta ja mahdollisuuksia joltain asiallisemmalta ja oikealta itsenäisyyden puolesta toimivien tulijoiden mahdollisuuksista.

      IPU on häärännyt ja kompastellut, kääntänyt takkiaan yli kaksikymmentä vuotta, eikö se jo tuossa ajassa olisi osaamisensa näyttänyt, homma on kuitenkin ollut pelkkää takinkääntöä ja hiipumista ja ennen kaikkea jopa aktiivisimpien tukijoidensa ja jäsenten ylenkatsetta ja pettämistä.

      IPU:a ei tarvita!

    • Ipulantaakehiin

      En edes tunne koko tyyppiä ?

    • IPUimee

      Teidän tyhmyytenne kiukuttaa niin pahasti, että on pakko ottaa kantaa: Itsepäisyyspuolue pitää itsepäisesti kiinni iänikuisista typerehtimisistään. IPU kannattaa lakkauttaa, se olisi siltä ensimmäinen ja ainoa mahdollinen järkevä päätös. Typerehtiminen on syöpynyt jo puolueen rakenteisiin niin pahasti, että syöpäläisiä on turha enää karkottaa tai savustaa ulos.

      Oranssimiehen ehdotus Donetski-Putkosen ja bodari Jan Finskasin erottamisesta oli ovela, mutta kun nämä jätkät ovat tuoneet hapatuksensa jo koko taikinaan, ei se kelpaa muuhun kuin pois heitettäväksi. Putkosen-Finskasin linja on siis jo liian syvällä IPU:n rakenteissa kuin home seinissä; IPU:n purkaminen jää ainoaksi vaihtoehdoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      94
      4620
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      225
      1885
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1460
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1160
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      322
      1095
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1070
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1069
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1027
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1009
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      964
    Aihe