Mistä löytää viranomaisen...

Jolle voi ilmoittaa, että juuri äsken kaksi ufoa laskeutui keskelle toria ja niistä purkautui selvää Suomea puhuvia örkkejä, jotka väittivät tulleensa rinnakkaistodellisuudesta. Mielestäni tällaiset tapahtumat tulisi kieltää, koska kaikki eivät välttämättä ymmärrä asian perimmäistä luonnetta.
13316
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tapahtumaa ei olisi tullut saattaa yleiseen tietoon. Olet merkitty.

Äänestä
  • Nimenomaan, salatun tiedon paljastajaa tulee "ojentaa" ;) Jonain yönä tiedon paljastaja kaapataan emoalukseen "käsiteltäväksi" ja hänen muistinsa pyyhkäistään pois beta- ja lambdasäteillä. Gammasädetykki viimeistelee homman... ainiin minunkin olisi pitänyt pitää turpani kiinni... uhups...

    Äänestä

Jos he luulivat sitä kaupungintalon nurkalla olevaa vihreää valoa hohtavaa teräspalloa ufoksi?

Muuntamo No 149, savolaisittain ”Valopiä", paljastettiin Kuopiossa marraskuussa 2006.
Lähes tonnin painoisen teräspallo on suunnitellut Tülay Schakir.

Äänestä

Pyhä kolmiyhteys: Suokatu, Niuva, Julkula. Pakkopaita ja tuhti annos Zyprexaa - näillä mennään...

Äänestä

Ohhoh!
👽 👽👽 🛸

Äänestä

Itse näin tänään mustaihoisen henkilön torilla! Mahtoiko olla alieni vai mikä kumma?

Äänestä

Ennen tuli lumisadetta telkusta (kun lähetystä ei ollut) mutta Petosella tulee televisioita lumisateessa (5. kerroksesta parvekkeelta)

Äänestä

Se rinnakkaistodellisuus oli poliisiasema ja sieltä saapuneet ufot iskuryhmän helikoptereita joista laskeutui mellakkavarusteiset poliisit hakemaan häiriöksi olleen mielenterveyspotilaan takaisin Julkulaan.

Äänestä

Oletko taas syönyt niitä sieniä?

Äänestä

Palstapoliisi on kirjannut ilmoituksen ja on asiaa tutkimassa. On jäänyt muut virkatehtävät suorittamatta niin kuin olet huomannut.

Äänestä

Melkein eteläisellä taivaalla näkyy matalalla klo 02.00:n jälkeen Jupiterin planeetta.
Pari kolme planeettaa näkyy taivaalla vielä suhteellisen hyvin, vaikka onkin jo kesäaika ja hyvin valoisaa.
Jospa joku on ämän luullut olleen se ufo.
Mutta jos joku väittää nähneensä ufon laskeutuneen torille, sitten on vetänyt jotakin mömmöä, huumeita ja sellaisia.

Luulen kyllä, että tässä on kyse enemmänkin taas siitä trollauksesta. Paremman tekemisen puutteessa.

Äänestä

Minäkin halluun tavata,missä ne nyt on?

Äänestä

Marsissa asti on soatu seleville että Kuopijo ehta savolaene kalakukko o hyvveä. Varsinnii oekkee Kuopijo torilla...

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


123948 kirjoitti:

Jolle voi ilmoittaa, että juuri äsken kaksi ufoa laskeutui keskelle toria ja niistä purkautui selvää Suomea puhuvia örkkejä, jotka väittivät tulleensa rinnakkaistodellisuudesta. Mielestäni tällaiset tapahtumat tulisi kieltää, koska kaikki eivät välttämättä ymmärrä asian perimmäistä luonnetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu