Kannabis pitää laillistaa meillä Suomessakin

KaleviKolttonen

http://kolttonen.fi/blog/kannabis.html

Kannabis pitää laillistaa meillä Suomessakin. Lue blogiani niin pysyt kärryillä missä mennään. Kiitos ja hauskaa päivänjatkoa kaikille!

T: Kalevi

5

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Namipeku

      Kiitos Kalevi. Blogisi ulkoasu on ihan järkyttävä ja miten ajattelit sen erottuvan n. viidensadan tuhannen muun samaa jauhavan blogin joukosta? Olen kyllä saman asian puolestapuhuja, mutta linkistä painettuani olin saada epilepsiakohtauksen.

      • Anonyymi

        Hei! Blogini on 99,99% käsityötä ja itse pidän sen koruttomasta 1990-lukulaisesta ulkoasusta.

        Tein tässä vuoden alussa muutaman lisäyksen blogiini eli nyt jokaisessa blogikirjoituksessa on JavaScriptillä tehty "paluu blogin päätasolle" nappi. Se helpottaa navigointia. Indeksisivu on nyt PostgreSQL tietokannassa ja sieltä haetaan myös yksittäisten blogien luomis- ja päivittämistimestampit. Lisäsin myös RSS-feedin.

        Sivullani on paljon muutakin kuin blogi ja yritän erottua sillä, että pidän sivut yksinkertaisina ja nopeina ladata. Niissä ei ole cookieta käyttäjien seuraamiseksi eikä yhtään mainoksia.

        T: Kalevi Kolttonen


    • KäännetteSelänbisneks
      • HamppuKansa

        Onneksi hamppusampo on alkanut työstämään kotimaisesta finolasta risteyttämällä ulkolaisia CBD rikkaita kasveja keskenään lääkekasviksi .Kannattaa olla mukana kehityksessä mukana, se on tulevaisuudessa merkittävä markkinarako ja työllistäjä. Suomalaisten pitää luoda itse omat markkinat, eikä antaa ulkolaisille jalansijaa asiassa.


    • KaleviKolttonen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5126
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3646
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      40
      3062
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      3005
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      10
      2946
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2363
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1848
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1790
    9. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      141
      1733
    10. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1731
    Aihe