Nyt kun on kesä ja hyvät ilmat. Polkupyörällä taittuu helposti työmatkat ja kauppareissut helposti. Niin ja siinä säästää euroja, kun pyörällä ajelee. Moni on laiska, jos ei viitsi pyöräillä vaikka pystyisi siihen. Eikä nyt ole enää liukasta.
Jätä auto kotiin, aja polkupyörällä!
hoikassakunnossa
5306
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
piika ajaa vanhalla mummopyörällä joka vinkuu pahasti että sävelet soi ihan ärsyttää tuo ikäruntti onko te-toimiston asiakas työtön seuraisin piian ajoa taisi yrittää ajaa sossun lunkulle rauhalaan oliko tiistai röttelö hajosi joutui kävelemään tämä on syrjäytynyt piika yhteiskunnasta köyhä ei ole varaa ostaa polkupyörää ruosteinen rumisko käytössä
heikkoälyinen myös liikenteessä eipä hallitse liikennesääntöjä onko vielä ajokortti voimassa työttömällä köpisköllä rahan käytöstä ymmärä mitään siksi sossuun
Oho! Joku peukuttaa tästä avauksestani ja Oho!, että joku kommentoi ja jonkun kommentti oli poistettu sääntöjen vastaisena.
Nyt on minun pakostakin ajettava polkupyörällä, kun auton joutui jättämään korjaamolle. Polkupyörällä nyt sitten ajetaan muutamat päivät. Minä en aja mummonpyörällä, vaan miesten monivaihteisella polkupyörällä. Piika kun en ole.
Mikäs on pyöräilessä kun ostin alumiinirunkoisen, 7 vaihteisen pyörän. Sanoisin että lyhyillä matkoilla (2-3 kilsaa) polkypyörä on yhtä nopea ellei nopeampikin kun auto!..Ja läskit lähtee!
miks minu puora retki ei kesta paivavalo heti poista vaika kaatusi ja iske nenä asvalti nut minul rupi nokka