Soini hei...

....tyhmä saa olla, mutta kannattaako sitä olla julkisesti ja vielä virkamatkalla?
10176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mikähän oli tuon "virkamatkan" aihe? siitä ei ole halaistua sanaakaan nähty tai kuultu mediassa.
ettei vaan lähtenyt soini reissuun juuri tuon mielenosoituksen takia?
muut hallituspuolueet ovat moittineet, missä viipyy sampo terhon moitteet soinille?
soini reissaa ja kansa maksaa.

Äänestä

Ministerin toimet aina hallituksen toimia!

Äänestä

Olemme suvussa olleet kannattajia jo Suomen pientalonoikain puolueesta saakka, eli Poutianen ja Vennamo ajoista, nyt olemme kaikki siirtyneet inhoamaan vanhoja vastaan kun tuo puoluekokouskin oli aivan suuri fiasko, joku lakimies siellä yritti johtaa jotain jollakin tuntemattomalla murteella ja tuo Savonlinnalainen edustaja puhui arvo-osuustileistä eikä ymmärtänyt iistä mitään ja nyt Soini hänen uho ja taskut ovat tosi syvät, sopisi Suomenojalle satamavahdiksi nyt ja heti fudut miniteriöstä.

Äänestä

Voi tätä paskaporukkaa eli sinisiä. Soini on ainoastaan sutkauksien avulla saanut ääniä ja Tony Halme nosti Soinin eduskuntaan. Nyt porukat eivät kuljekkaan Soinin perässä. Nyt silmät ovat avautuneet. En tosin häntä ole koskaan äänestänyt. Ja tuo Torvinen. On kuuleman se vuotaja.Eipä ollut kummosta vuodettavaakaan,mutta kun on kusi noussut päähän kun pääsi eduskuntaan. Alkoi tietojaan lipisemään suurena johtajana. Eikä ollut arvostelukykyä. Ajatteli,että Soini hoitaa taas homman kotiin ja Soinin kelkassa mennään jatkossakin eduskuntaan. Mutta ei. Soinin loistava tulevaisuus on takanapäin,kuten koko sinisen porukan.

Äänestä

Ministerillä on salkku, pitää olla tolkku, eikä saa olla mikään mulkku....

Äänestä

Sipiläntollo valitsi tälläsen ministeri!

Äänestä

Missä Isä Timo - siellä poliittinen fiasko.

Äänestä

Ollaan menossa kovaa vauhtia samaan demokratiaan mikä on muutamissa vanhoissa sivistysvaltioissa Lähi-Idän alueella. Jos et ole samaa mieltä kanssamme, kaula poikki. Meillä oikea mielipide on vain se mitä toimittajat ja vihervasemmisto kertoo. Jos on eri miletä, on väärässä. Vielä ei kaula katkea, mutta se aika on jo lähellä. Soinillakin on oikeus mielipiteeseensä ja sananvapaus - vielä. Korostan, että en ole hänen kanssaan sama mieltä, mutta ei hänen oikeuksiaan saa polkea.

Äänestä
  • Sillä mielipiteellä ei asiaa ministeriksi. Ministerinmielipide aina Suomen kanta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VoiÄiti kirjoitti:

....tyhmä saa olla, mutta kannattaako sitä olla julkisesti ja vielä virkamatkalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu