muutettavissa laillisesti näissä muutamassa pikkuvaltiossa. Muualla ei naiset voi olla pappeina. Iso kirja kertoo sen selvästi. Vai väittääkö joku, että maailman miljardi kristittyä on toiminut tuhansia vuosia väärin ja nyt Tarja Halonen huomasi lesboaivoillaan virheen ja päättii vapauttaa virat. Kuuluisi edes kirkkoon itse, vaikka on kirkon päämies.
Vain murto-osa maailmasta, tuskin 1/10.000, hyväksyy Raamatuntulkinnan naisen hyväksi. Kyseessä ei ole tasa-arvoasia, vaan Raamatun sana. Enemmistö ei voi olla väärässä. Katsokaamme, mihin tämä vapautusaalto on johtamassa. h.
Vain murto-osa maailmasta, tuskin 1/10.000, hyväksyy Raamatuntulkinnan naisen hyväksi. Kyseessä ei ole tasa-arvoasia, vaan Raamatun sana. Enemmistö ei voi olla väärässä. Katsokaamme, mihin tämä vapautusaalto on johtamassa. h.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mitä sisäänpäinkääntyneempi systeemi sitä karmeampaa on sen todellisuus. Tästä todisteena ne lukuisat pedofiilipapit, jotka säälimättä käyttivät lapsia hyväkseen erityisesti katolilaisissa maissa.
että nämä paskiaiset ovat olleet juuri miehiä. Mihin tämä maailma onkaan menossa miespappeuden myötä!
Piispan ja naispapin suhteen paljastuttua ymmärrän, että jotkut miespapit eivät halua työskennellä naispapin kanssa jumajanpalveluksissa. He haluavat välttää kiusauksen pitämällä naispapit etäällä itsestään.
Lajin säilyminen on sisäänrakennettu ihmiseen olipa tämä pappi tai insinööri.
Herätkää tekin, ahdasmieliset uskovaiset, 2000-luvulle!
En ikinä tule hyväksymään naispappeutta missään muodossa.Minusta on törkeää kun naispappi saarnaa Jumalan sanaa kirkossa.Isokirjakin sen kertoo,että naiset vaietkoot seurakunnassa.
Vaikka en olekaan uskovainen,mut kyllä se pitäisi selväjärkistenkin tajuta.Vaikka tää Salokin on pieni paikka,niin olisi parempi kun olisi miespappi saarnaamassa.
mitään tekemistä asian kanssa?