Ja tänään lauletaan opetussuunnitelman vastaisesti virsiä klo 8.00 Klamilan koulun kevätjuhlassa. Kukahan koulutoimen johdosta on luvan antanut?
Tänään klo 8.00 Klamilan koululla
7
631
Vastaukset
- virolahti
sivistystoimenjohtaja valvoo alaisiaan ja sivistyslautakunta tekee päätökset kuka erotetaan ja kelle annetaan varoitus ja kuka antaa kenellekkin nyt kirkkovaltuusto voi antaa varotuksen laulattajalle joka tekee syntiä kun johdattaa lapsia kevätjuhlassa opetussuunnitelman vastaiseen toimintaan herran silmien alla ja lopuksi voi rukoilla antakaa meidän syntimme anteeksi ja kaikki saavat jatkaa tehtävissään kunhan vanhemmat jaksavat vain puuttua koulumaailman tekemisiin ponneekkaasti klamilan koulussa nyt levätkää vanhemmat jotta jaksatte kiusata taas syksyllä kaikkia opetustoimessa olevia kesänsä levänneitä kunnan työntekijöitä jotka eivät ole saaneet miusta lähikunnista itselleen töitä kun cv näkyy viimeinen palvelusukde joka on rasitteena koko työuran kun ei ole onnistunut omassa työssään vanhempia miellyttävällä tavalla
- Klamila
Se on tänä päivänä sillä lailla..nykyvanhemmat vaativat muualta osaamista tuplamäärän kasvatusta ja opetusta kun itse eivät anna lapsilleen yhtään mitään, ei rajoja, ei kunnioitusta, ei huomioonottamista, siis perustaitoja mitkä pitäisi olla kotona saatuja käyttäytymis malleja. Mutta miten antaa ja ohjata kun heillä itsellään ei ole korvien välissä kuin isot egot. Opettajista on helppo tehdä jonninjoutavista metodeista syntipukia, kun ne syylliset pitää löytää jostain muualta kun omasta pesästä!! lapsiensa käytöksiin ja oppimis vaikeuksiin. Aivan, levätkää, että jaksatte taas syksyllä, mutta jaksakaa sen verran että katselette kullannuppujenne perään, mitä kylällä touhuavat!! nimittäin tiuhutöitä on ilmennyt, ja seuraavan kerran kun näen murujenne ilkivaltaa, niin korvista otan kiinni ja kuvien kera marssitan eteenne. Kyllä niin on alkanu keitetään tämä Klamilan koulun esillä olo, mutta eipä taida sitä viisasta löytyä kuka puhaltaa pelin poikki. Häppilän kunfu on pistänyt taas lisää pökköä pesään, niin loppuahan tälle ei varmaankaan tule. Toivottavasti kyseinen opettaja jaksaa ja jaksaa, ja vie käräjille koko poppoon.
- souda-vain-18km
No mutta Klamilastahan ei ole soutumatkaa itärajalle kuin noin 18 km. Souda rajan taakse ja pysy. Siellä on aina ateistin(kin) onnela eikä tarvitse kärsiä Suvivirrestä joka toukokuu. Sen sijaan 9.5. siellä raikuu paraateissa aina vapaa (???) venäjä - vuodesta toiseen entistä pontevammin ja suuremmalla uholla.
- Lökäpöksyt
Klamilassa on sen verta heikkokuntoista porukkaa että ne ei jaksa soutaa yhtään mihinkään. Suunsoitossa ja itsekehuskelussa lyövät laudalta kyllä kaikki. Kaikki tietäviä ja kaiken osaavia, niistä aineksista on Klamilan sedun tomppelit ja tompittaret tehty.
- SDPpaskahousujenPuolue
Syvä joki porukkaa huonoine hampaineen.
- KlamilanKolli
Me varsinaiset tekijämiehet, urheilulliset miehet, muutimme Klamilasta pois jo viisikymmenluvun lopussa. Taitaa olla kaikkien lajien ennätykset vieläkin rikkomatta, ainakin Kattilaisten ja Häppilän kentiltä.
- kumipäät
KlamilanKolli kirjoitti:
Me varsinaiset tekijämiehet, urheilulliset miehet, muutimme Klamilasta pois jo viisikymmenluvun lopussa. Taitaa olla kaikkien lajien ennätykset vieläkin rikkomatta, ainakin Kattilaisten ja Häppilän kentiltä.
Kyllä se teidän ennätys saappaanhitossa on voimassa pysyvästi,koska heittelitte toisianne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433167Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222668- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861477- 391320
- 821189