Tai melkeinpä mitä muuta tahansa merkkiä vertaa.
Ajaa on hyvä kialla,kokeillin useampaa mallia ja yllätykseni oli suuri ,vanhempi malli kia cerato 1.6 ex hb eli töpöhäntä oli sika makee pikku ajoon,ilmastointi löyty ja kaikki olennainen tarpeellinen auton olessa 2006 mallia.
Käsittämättömän pehmyt kulkuinen mutta kuitenkin jämäkkä,miten tuon alustan on voinut rakentaa noin mielyttäväksi?Autohan ei ole enään silmälle niin kaunokainen mutta käyttöön on kuluttaja ystävällinen ja minä ainakin pidin tuosta autosta.
Mukulakivet ja pomput eivät tunnu,kaareajossa auto kaartaa liikenne ympyrät suitsait mennen että heilahtaa.Polttoainetta laitoin tankin täyteen piripintaan, ajelin viikonpäivät kaupungissa ja aloin 240km ajon jälkeen epäilemään polttoainemittarin näytön olean rikki,ähää mitä ,ei ollut aan 250km kohdilla huomasin pienen liikehdinnän eli vajonnan mittaristossa,eli se toimikin mutta syö pirun vähän näköjään ja kaupunki ajossa,ei matkaa olenkaan.
Taisin saada kultakimpaleen perheeseemme kun älysin ostaa naiselta tuon kian kaupunki autoksi.Samanlainen auto oli pesussa käsi pesussa ,kysyin omistajalta miten on toiminut ,oli kuulema ostanut 30000km ajettuna uonna 2008 ja nyt oli 230000km lasissa,oli kuulema taakse vaihdattanut iskarit,ne oli suurimmat osat olleet.
Nämä vanhahtavat mallit ja autot alkavat olla edullisia ostaa käyttäjille joten tartuin tilaisuuteen ja nyt olen onneni kukkuloilla kun sain pienen auton pihaan ja volvo v70 dieselille löytyi uusi omistaja.
Lienee kian tekniikka tojotaa parempi
komuksiakiiasta
6
432
Vastaukset
Mopoautoja saa myös ligier tai aixam merkkisenä? Miksi ostaa kialta mopoautoa kun esim. ligier kuluttaisi vähemmän polttoainetta :D
- Epääilyttävää_tekniikkaa
Hyvin looginen tuo Kian polttoainetankin näyttö. Ajettuna 250 km, mittari on hieman heilahtanut. Se merkitsee yhdellä tankilla ajettavan, vaikkapa 2500 km kaupunkiajoa.
Olisi varmaan kannattanut jättää, tuo esimerkki esittämättä auton laatuna.- hnnnntaiiii
HerraIsoHerra kirjoitti:
Monta litraa kului kyseisellä matkalla öljyä?
ja paljonko joutui muita osia vaihtamaan? tuliko kia:ssakin mäntä kurkkaamaan vuosi oston jälkeen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka343514- 113138
- 1422932
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032635Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742605- 441435
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61308Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3961145Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos501043Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6900