En yhtään ihmettele, miksi lehteä ei kukaan tervejärkinen lue.
Toimittajat kertovat vasemmisto taustan pohjalta, jokainen voi joutua vankilaan.
Ei ihmiset ole mitään ohjelmoitavissa olevia koneita tai olosuhteiden pakosta toimivia.
Toimittajat kertovat vasemmisto taustan pohjalta, jokainen voi joutua vankilaan.
Ei ihmiset ole mitään ohjelmoitavissa olevia koneita tai olosuhteiden pakosta toimivia.
Vastaukset 12
Vanhimmat
AL on ollut jo pitkän aikaa varsinainen journalismin likaviemäri, niin alhaalla on sen taso.
Kuka normaalijärkinen maksaa moisesta yli 400€/ v.
Ei kukaan.
Mihinkähän uutiseen alkukirjoittaja viittaa.
Minun kokemukseni mukaan Aamulehti on oikeistolaisten lobbaajien äänitorvi. Aikanaan se olikin kokoomuksen äänenkannattaja. Uutiset valikoituvat markkinavoimien tarpeiden mukaisesti edesauttamaan niiden pyrkimyksiä,. Siellä on myös monta satutätiä kirjoittamassa pehmojuttuja.
Nykyään se on vihreiden toimittajien uutisseula. Sitä maailmankuvaa levitetään.
Onko tästä antaa esimerkkejä?
Ylen uutinen:
"Aamulehti uteli toimittajiensa puoluekantoja
Aamulehti on ottanut selvää toimittajiensa puoluekannasta sekä arvomaailmasta ja todennut ne yllättävänkin vihreiksi. Likimain puolet väestä halusi kuitenkin pitää puoluekantansa omana tietonaan.
Kotimaa6.11.2010 klo 15:30"
Tarkoitin sen maailmankuvan levittämistä. Lainaamassasi kahdeksan vuotta vanhassa uutisessa ei niitä ole.
Kyselijäpösilö ottaa itse selvää.
Siis mullekin tuli tosi paha mieli kun joku kysyi joltakulta jotain!
Vihreä on yhtä kuin homo tai homomyönteinen. Ei tälläkään palstalla saa mainita sanaa "homo". Heti katoaa viestit.
Tervejärkinen osaa kyllä seuloa kirjoituksista roskat pois ja olennaiset asiat pinnalle. Ei kenenkään tarvitse satuja uskoa.
Heikommat ne pyörtyy ja kirjoittelee suomi24-palstalle (Simo Salmisen rotestilaulua mukaillen).
En osta roskia edes seulottaviksi
Tamperelaisen (Kanninenkoseoli) on tosi hyökkäävä markkinalobbaaja. Hän nolaa jutuissaan jo etukäteen mahdolliset asioista eri mieltä olevat.