Euroopassa puhaltaa maahanmuuttovastaiset

tuulet mikä on hienoa, kansat ovat heränneet että muslimimaahanmuutto on iso ongelma. Pohjoismaissa Tanska tekee loistavaa työtä mamupolitiikan suhteen ja myös Norja kiristää, Ruotsissa demaripääministeri ajaa tiukennuksia ja samalla Ruotsi demokraattien kannatus kasvaa kohisten.

Suomi on taas jälkijunassa kuten aina ja tällä erää täällä on Pohjoismaiden löysin mamupolitiikka, kokkareilla on lähes sama linja kuin vihervassareilla , joten sitä en ensi vaaleissa äänestä vaikka kokoomuslaisen perheen kasvatti olenkin.

Ei Suomessa tällä erää ole kuin persut jotka avoimesti puhuu haittamaahanmuuton ongelmista, muut puolueet vaikenee. Vaikka kokkareidenkin kansanedustajissa on monia mamukriittisiä, mutta he eivät uskalla avautua. Wille Rydman tosin välillä, häneen olinkin s-posti yhteydessä pari päivää sitten, samaa mieltä oli kuin minäkin.

Mutta ei se auta, persuja se on äänestettävä ensi vaaleissa.
17298
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Se on todella hyvä juttu.

Äänestä

Tämä tietää 35 000 maahanmuuttajaa tuoneelle persuille suuria vaikeuksia.

Äänestä

Vielä kun joku ottaisi agendalleen näiden omien kouluttamattomien, juoppojen ja laiskojen kantasuomalaisten Siperiaan lähettämisen, niin alkaisi maailma olemaan mallillaan. Melkein 800000 suomalaista on meidän nettoveronmaksajien elätettävänä, joten kai meillä on joku veto-oikeus päättää, mihin ne sijoitetaan kotoa kattoon räkimästä?

Äänestä
  • Kieli ja lukutaidottomia tulee 30 000 joka vuosi lisää, ole niistä onnellinen suvakkipopulisti.

    Äänestä

  • päätti-eu-eliitti-raha kirjoitti:

    Kieli ja lukutaidottomia tulee 30 000 joka vuosi lisää, ole niistä onnellinen suvakkipopulisti.

    Käteinen vie rahat ja tuo matut.
    https://yle.fi/uutiset/3-10281910

    Äänestä

On nää muslimit omituista sakkia akkojen täytyy kulkea rätit naamalla ja miehellä on neljäkin vaimoa miten ihmeessä nämä tänne voisivat sopeutua kuten mustalaiset viidessäsadassa vuodessa kohtelevat akkojansa samalla tavalla ei ihme että normaalit ihmiset karttavat heitä kaikintavoin.

Äänestä
  • Monet suomalaiset eivät ole sopeutuneet yhteiskuntaan tuhannessa vuodessakaan.

    Äänestä

Persuilla on oikea asenne, mutta pelkällä asenteella ei paljoa saavuta, jos asiaosaaminen puuttuu.

Persu voi ehdottaa eduskunnassa jotain. Ja sitten muiden puolueiden edustajat katsovat häntä säälivästi. Lopulta joku kokoomuslainen kuiskaa persulle: ”muuten hyvä ehdotus, mutta se on perustuslain ja kansainvälisten sopimusten vastainen, ja lakiteknisestikin mahdoton toteuttaa”.

Äänestä
  • Eu liittyminen oli myös perustuslain vastainen, lakia muutetiin jäljestäpäin, miksi muutettiin ?

    Äänestä

Paavo Arhinmäelle ainakin joudutiin kuiskaamaan kun sattui alinomaa nukahtelemaan kyselytunneilla puoluetoveri ravisteli entistä ministeriä hereille kun piti vastata kertomalla missä mennään tuli humalaiseen örinää mitään tolkkua ei vastauksessa ei ollut miksi sai jatkaa tuollanen jouppolalli onneksi kentältä tuli viesti hallituksesta on lähdettävä ennenkuin nämä kaksi puupääministeriä saa enemmän tuhoa aikaan.

Äänestä

Euroopassa puhaltaa kehitysmaamuslimi ja Islamvastaiset tuulet....

Äänestä

Minä olen äänestänyt joskus muinoin (muistaakseni 80-luvulla) kokoomuksen ehdokasta, mutta ei tapahdu se enää ikinä. Sitä puoluetta ei erota vasureista ei sitten millään. Se on heittänyt ne arvot (koti uskonto ja isänmaa) romukoppaan jonka takia sitä joskus olen äänestänyt. Nyt persut tarjoaa ne arvot.

Äänestä
  • Joku hyvin muutosvoimainen "ryhtiliike" tähän maahan on saatava. Ei voi olla mitenkään oikein ja vastuullista oman maan väkeä kohtaan, että kuka tahansa hanttapuli voi tulla tänne kuin olisi oikeutettu Shengen sopimuksen mukaiseen vapaaseen liikkumiseen, rajoistamme piittaamatta.

    Kepulit ja sekoomus, tilkittynä siniverisillä, ovat toimineet Suomen kansaa vastaan ja järjestelleet "etupiireilleen" ja "sidosryhmilleen" tuottoisat bisnekset meidän piikkiimme, näistä muka "turvapaikan hakijoista".

    Koko noiden tutkinta-ja hyysäysprosessi on todella kallis ja täysin meidän maksettaviksemme kuulumaton performanssi!

    Velkaa otetaan velan päälle ja lisäkuluja tulee näistä ylilisääntyjistä tolkuttomasti, mikä vaikuttaa nk. "kestävyysvajeeseen" ja on jopa miljardiluokkaa oleva ylimääräinen "kepitys" meille kantasuomalaisille :(

    Itse tervehdin ilolla muutoksia jotka palauttaisivat järkipelin kaikkialle Eurooppaan, Suomi mukaan lukien.
    Meillä on nyt vallassa väki, joka vähät on välittänyt meistä ja paha pelko, että jos mätädemarit, ja vihervasemmisto muodostavat ensi vaalien jälkeen hallinnon, matuja tulvii maahamme ja ylöspitoomme entistä pontevammin ja sankoin joukoin.

    Jotain on siis pakko tehdä, jos aiotaan selviytyä edes kohtuullisesti jatkossa. Karu tilanne, että on vain yksi ja hieman keskentekoiselta vaikuttava puolue vastustamassa "riistoa", josta on tehty pakollinen älyttömyys, vedoten milloin mihinkin tekaistuun EU:n ja YK:n jne. homehtuneeseen fraasiin.

    Toisaalta, jos nostaisimme yhdenkin asialinjalla olevan puolueen merkittäväksi toimijaksi, voisi muutos alkaa meilläkin, kuten useassa Euroopan maassa on jo merkkejä paremmasta ?

    Äänestä

Suomessa enää mamukiimaa.. Muut jo hylkii!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näinTeen kirjoitti:

tuulet mikä on hienoa, kansat ovat heränneet että muslimimaahanmuutto on iso ongelma. Pohjoismaissa Tanska tekee loistavaa työtä mamupolitiikan suhteen ja myös Norja kiristää, Ruotsissa demaripääministeri ajaa tiukennuksia ja samalla Ruotsi demokraattien kannatus kasvaa kohisten.

Suomi on taas jälkijunassa kuten aina ja tällä erää täällä on Pohjoismaiden löysin mamupolitiikka, kokkareilla on lähes sama linja kuin vihervassareilla , joten sitä en ensi vaaleissa äänestä vaikka kokoomuslaisen perheen kasvatti olenkin.

Ei Suomessa tällä erää ole kuin persut jotka avoimesti puhuu haittamaahanmuuton ongelmista, muut puolueet vaikenee. Vaikka kokkareidenkin kansanedustajissa on monia mamukriittisiä, mutta he eivät uskalla avautua. Wille Rydman tosin välillä, häneen olinkin s-posti yhteydessä pari päivää sitten, samaa mieltä oli kuin minäkin.

Mutta ei se auta, persuja se on äänestettävä ensi vaaleissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu