Euroopassa puhaltaa maahanmuuttovastaiset

näinTeen

tuulet mikä on hienoa, kansat ovat heränneet että muslimimaahanmuutto on iso ongelma. Pohjoismaissa Tanska tekee loistavaa työtä mamupolitiikan suhteen ja myös Norja kiristää, Ruotsissa demaripääministeri ajaa tiukennuksia ja samalla Ruotsi demokraattien kannatus kasvaa kohisten.

Suomi on taas jälkijunassa kuten aina ja tällä erää täällä on Pohjoismaiden löysin mamupolitiikka, kokkareilla on lähes sama linja kuin vihervassareilla , joten sitä en ensi vaaleissa äänestä vaikka kokoomuslaisen perheen kasvatti olenkin.

Ei Suomessa tällä erää ole kuin persut jotka avoimesti puhuu haittamaahanmuuton ongelmista, muut puolueet vaikenee. Vaikka kokkareidenkin kansanedustajissa on monia mamukriittisiä, mutta he eivät uskalla avautua. Wille Rydman tosin välillä, häneen olinkin s-posti yhteydessä pari päivää sitten, samaa mieltä oli kuin minäkin.

Mutta ei se auta, persuja se on äänestettävä ensi vaaleissa.

17

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • drhfgfgfgfgfg

      Se on todella hyvä juttu.

    • Hiuuuuu

      Tämä tietää 35 000 maahanmuuttajaa tuoneelle persuille suuria vaikeuksia.

      • sipin-orjatyövoima

      • luotolla-matuja

    • OikeistoVoittaaVielä

      Vielä kun joku ottaisi agendalleen näiden omien kouluttamattomien, juoppojen ja laiskojen kantasuomalaisten Siperiaan lähettämisen, niin alkaisi maailma olemaan mallillaan. Melkein 800000 suomalaista on meidän nettoveronmaksajien elätettävänä, joten kai meillä on joku veto-oikeus päättää, mihin ne sijoitetaan kotoa kattoon räkimästä?

      • päätti-eu-eliitti-raha

        Kieli ja lukutaidottomia tulee 30 000 joka vuosi lisää, ole niistä onnellinen suvakkipopulisti.


      • matulandia
        päätti-eu-eliitti-raha kirjoitti:

        Kieli ja lukutaidottomia tulee 30 000 joka vuosi lisää, ole niistä onnellinen suvakkipopulisti.

        Käteinen vie rahat ja tuo matut.
        https://yle.fi/uutiset/3-10281910


    • Normiihminen

      On nää muslimit omituista sakkia akkojen täytyy kulkea rätit naamalla ja miehellä on neljäkin vaimoa miten ihmeessä nämä tänne voisivat sopeutua kuten mustalaiset viidessäsadassa vuodessa kohtelevat akkojansa samalla tavalla ei ihme että normaalit ihmiset karttavat heitä kaikintavoin.

      • poispoispois

        Monet suomalaiset eivät ole sopeutuneet yhteiskuntaan tuhannessa vuodessakaan.


    • Huklkjbh

      Persuilla on oikea asenne, mutta pelkällä asenteella ei paljoa saavuta, jos asiaosaaminen puuttuu.

      Persu voi ehdottaa eduskunnassa jotain. Ja sitten muiden puolueiden edustajat katsovat häntä säälivästi. Lopulta joku kokoomuslainen kuiskaa persulle: ”muuten hyvä ehdotus, mutta se on perustuslain ja kansainvälisten sopimusten vastainen, ja lakiteknisestikin mahdoton toteuttaa”.

      • suvakki-populisti-tuhoo

        Eu liittyminen oli myös perustuslain vastainen, lakia muutetiin jäljestäpäin, miksi muutettiin ?


    • MerjajaPaavohhhe

      Paavo Arhinmäelle ainakin joudutiin kuiskaamaan kun sattui alinomaa nukahtelemaan kyselytunneilla puoluetoveri ravisteli entistä ministeriä hereille kun piti vastata kertomalla missä mennään tuli humalaiseen örinää mitään tolkkua ei vastauksessa ei ollut miksi sai jatkaa tuollanen jouppolalli onneksi kentältä tuli viesti hallituksesta on lähdettävä ennenkuin nämä kaksi puupääministeriä saa enemmän tuhoa aikaan.

    • IslamKelassa

      Euroopassa puhaltaa kehitysmaamuslimi ja Islamvastaiset tuulet....

    • qåaäzm

      Minä olen äänestänyt joskus muinoin (muistaakseni 80-luvulla) kokoomuksen ehdokasta, mutta ei tapahdu se enää ikinä. Sitä puoluetta ei erota vasureista ei sitten millään. Se on heittänyt ne arvot (koti uskonto ja isänmaa) romukoppaan jonka takia sitä joskus olen äänestänyt. Nyt persut tarjoaa ne arvot.

      • Totuuskomissio1

        Joku hyvin muutosvoimainen "ryhtiliike" tähän maahan on saatava. Ei voi olla mitenkään oikein ja vastuullista oman maan väkeä kohtaan, että kuka tahansa hanttapuli voi tulla tänne kuin olisi oikeutettu Shengen sopimuksen mukaiseen vapaaseen liikkumiseen, rajoistamme piittaamatta.

        Kepulit ja sekoomus, tilkittynä siniverisillä, ovat toimineet Suomen kansaa vastaan ja järjestelleet "etupiireilleen" ja "sidosryhmilleen" tuottoisat bisnekset meidän piikkiimme, näistä muka "turvapaikan hakijoista".

        Koko noiden tutkinta-ja hyysäysprosessi on todella kallis ja täysin meidän maksettaviksemme kuulumaton performanssi!

        Velkaa otetaan velan päälle ja lisäkuluja tulee näistä ylilisääntyjistä tolkuttomasti, mikä vaikuttaa nk. "kestävyysvajeeseen" ja on jopa miljardiluokkaa oleva ylimääräinen "kepitys" meille kantasuomalaisille :(

        Itse tervehdin ilolla muutoksia jotka palauttaisivat järkipelin kaikkialle Eurooppaan, Suomi mukaan lukien.
        Meillä on nyt vallassa väki, joka vähät on välittänyt meistä ja paha pelko, että jos mätädemarit, ja vihervasemmisto muodostavat ensi vaalien jälkeen hallinnon, matuja tulvii maahamme ja ylöspitoomme entistä pontevammin ja sankoin joukoin.

        Jotain on siis pakko tehdä, jos aiotaan selviytyä edes kohtuullisesti jatkossa. Karu tilanne, että on vain yksi ja hieman keskentekoiselta vaikuttava puolue vastustamassa "riistoa", josta on tehty pakollinen älyttömyys, vedoten milloin mihinkin tekaistuun EU:n ja YK:n jne. homehtuneeseen fraasiin.

        Toisaalta, jos nostaisimme yhdenkin asialinjalla olevan puolueen merkittäväksi toimijaksi, voisi muutos alkaa meilläkin, kuten useassa Euroopan maassa on jo merkkejä paremmasta ?


    • rajojakiinni

      Suomessa enää mamukiimaa.. Muut jo hylkii!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      82
      3233
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2925
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2192
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1635
    5. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1484
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      8
      1447
    7. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      17
      1431
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      18
      1375
    9. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1341
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1305
    Aihe