Olen melkein 26 eikä oo kaveria. Olin koulukiusattu koko peruskoulun ja jätti pahat arvet siitä tuli sit päihteittenkaa ongelmia. Itsetunto nykyisin aika alhaalla ja seurana vaan kone ja telkkari mistä tulee katsottua Netflixiä ja puhelin ei soi ikinä. Tuntuu ettei oo kellekään tärkee. Peruskoulun päätyttyä lähin opiskelee toiselle paikkakunnalle ja seurustelin muutaman vuoden ja sain muutaman kaverinkin. Sit muutin takas kotipaikkakunnalle ku niin sanotut kaverit oli puhunut seläntakaa. En nuku nykyään kunnolla ku 4 tuntii yössä max. onko elämä näin paskaa et ketään ei kiinnosta? Ja Pari vuotta sit aika moni sukulainenkin tykkäs puhuu musta seläntakana, aina ollut ulkopuolinen porukassa ja pelkää koko ajan et joku pilkkaa, haukku tai ne puhuu seläntakana. Aattelin yrittää kirjoittaa jotain jos olo helpottas. pitänyt vuosia kaikki sisällä ja välillä makaan vaan sängyssä ja ei jaksa tehä mitään, tuntuu pahalta koko ajan.
Yksinäisyys
Yksin89
41054
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Moikka. Otan osaa yksinäisyyteen ja koulukiusaamiseen. Osaan hyvin samaistua tekstiisi . Ei ole aina helppoa tämä yksin olo. Välillä syytän itseäni että kai sitten olen ansainnut tämän.
Sinä, ap, olet surkimus! Onneton luuseri! P*ska jätkä! Oikea k*rpä! V*ttumainen mulkvisti! Ota köysi mukaan ja mene metsään!
Haukuk sä ny ittees, ooxä ehkä alottaja itse?
????