Voihan iso V, mitä p:tä½
Eraserhead
7
976
Vastaukset
- mystery-86
haukkomaan henkeä....kun et tajua kyseisestä surrealistisesta,sumuisesta....tajuntaa hukkaavasta leffasta mitään.sinuna olisin täällä ihan hiljaa....ei mulla ole sua vastaan mitään...tuli vaan mieleen että nyt olen vihollisesi kun kirjoittelen tänne tämmöstä.Sitten siihen että vaikka katsoisit tuon leffan kuinka monta kertaa tahansa niin et löydä siitä mitään....siispä jätä se rauhaan.teet sillon ainakin oikein.Vaikka et kyllä ajattele leffojen suhteen että mitä sinun on soveliasta arvostella ja mitä ei.Omatpa on juttusi en vaivaudu kommentoimaan enempää....itseasiassa se on ihan hyvä että et tajua tuota leffaa ja kun sinä olet kyseessä.sinulla on omat leffasi ja vaikuttaa siltä että niistä on turha puhua tällä reviirillä.Sinunlaisillesi Lync ei olekkaan tehnyt leffoja.
- Anti-Mystery-86
Vitun tollo.
A. Ei sulla tullu mieleen että leffa saattaa kyseisen ihmisen mielestä olla VAAN simppelisti huono elokuva?!?! (Itse pidän mutta moni ei ja se että ne ei siitä pidä ei vaadi sua kirjottamaa paskaa puolta sivua!)
B. Opettele kirjoittamaan.
Ei
ku
ka
an
ja
ks
al
uk
ea
to
ta
su
nk
ir
jo
it
ta
ma
ap
as
ka
as
iv
ut
ol
ku
ll
a!
Ja
se
on
LY
NC
He
ik
äm
ik
ää
nv
it
un
ly
nc
!
Tä
tä
on
he
lp
om
pi
lu
ke
ak
ui
nt
ot
as
un
te
ks
ti
ä! - Lynkatkaa Yrjö
On vaan hiukan vaikea uskoa, että se oli todella se tämän niminen pätkä. En uskalla katsoakaan montaa kertaa, kun eihän siinä tapahdu mitään muuta kuin paiskotaan joitain matoja seinään.
On meillä kaikilla omat kulttielokuvamme ja itse asiassa olisi huolestuttavaa jos kriitikot niistä diggaisivat.
Annetaan kaikkien kukkien kukkia. - mystery-86
Anti-Mystery-86 kirjoitti:
Vitun tollo.
A. Ei sulla tullu mieleen että leffa saattaa kyseisen ihmisen mielestä olla VAAN simppelisti huono elokuva?!?! (Itse pidän mutta moni ei ja se että ne ei siitä pidä ei vaadi sua kirjottamaa paskaa puolta sivua!)
B. Opettele kirjoittamaan.
Ei
ku
ka
an
ja
ks
al
uk
ea
to
ta
su
nk
ir
jo
it
ta
ma
ap
as
ka
as
iv
ut
ol
ku
ll
a!
Ja
se
on
LY
NC
He
ik
äm
ik
ää
nv
it
un
ly
nc
!
Tä
tä
on
he
lp
om
pi
lu
ke
ak
ui
nt
ot
as
un
te
ks
ti
ä!jokainen ihminen on jollakin tavalla kusipää.....sille vaan ei voi mitään.Miten leffa voi olla simppelisti huono?...kun tuo ei oikein riitä.Sellanen juttu että ei tuo huono kerro mitään,kuka tahansa voi laittaa sellaisen kommentin tänne.Miksi vaivaudut laittamaan kommenttia mulle sultahan menee siitä ihan voimat.Miten sait noinkin paljon aikaan tekstiä?,aikamoinen saavutus.Etkö pysty parempaan?.....mulle tuli ihan paha olo tuosta.Menen tästä nyt paskalle ja ajattelen sua sillon....paska tulee paremmin....loinen....Enempää en tähän jaksa laittaa.
- mystery-86
Lynkatkaa Yrjö kirjoitti:
On vaan hiukan vaikea uskoa, että se oli todella se tämän niminen pätkä. En uskalla katsoakaan montaa kertaa, kun eihän siinä tapahdu mitään muuta kuin paiskotaan joitain matoja seinään.
On meillä kaikilla omat kulttielokuvamme ja itse asiassa olisi huolestuttavaa jos kriitikot niistä diggaisivat.
Annetaan kaikkien kukkien kukkia.pitää katsoa pintaa syvemmälle....vaikka se vaatisi paljon duunia.
- c-mystery
mystery-86 kirjoitti:
pitää katsoa pintaa syvemmälle....vaikka se vaatisi paljon duunia.
tää mystery86 on antiprofessori
- mystery-86
c-mystery kirjoitti:
tää mystery86 on antiprofessori
auta mua sitten?....olisiko herralla minulle ohjeita?.Miten sinä vaivaudut tämmöseen,taitaa olla parasta mihin pystyt.Mitään et kyllä säästele...sinun piti varmaan miettiä tuota todella pitkään ja hartaasti.Katsos turha sinun on vaivata päätäsi noin paljon minun takia,ei ole näköjään vielä sen isukkisi lyönnit vaikuttaneet....no ehkäpä hän saa taottua jotain sinne pääkoppaasi.Muuten jos odotat että menen hiljaiseksi juttujeszi takia niin sillä tavalla ei tapahdu....ota hyvä asento ja rentoudu vai onko sekin niin vaikeaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1193019EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351415- 1041259
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621027Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661007Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133998- 60927
- 41737
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22723Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta112681