Floor Jansen, Hollannin menestynein

flooring

22

1049

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jurrin_Ykä

      Katoin eilen tuon videon. linkki oli Floorin FB-sivulta. Onhan se ollut mahtaavaa voittokulkua rouvalla, suosio on tullut taidolla ja osaamisella, Nightwishia unohtamatta. 2012 - Siinä oli kaikki kohallaan, Nightwish tarvitsi arvoisensa solistin ja Floor taidoilleen riittävät bändin - loppu on historiaa.
      PS. Hollannin kieli on hirveen kuulosta

      • tottaporiset

        Kyllä siitä jotenkin pysyy kärryillä, jos osaa saksaa.


      • sallinappanahka

        Ihan hirveetä, mutta onneksi löytyy myös inhimillisempi versio.:)https://www.youtube.com/watch?v=RPAo-gQwo8g&t=69s
        On pakko todeta jälleen kerran, että Floor on äärimmäisen karismaattinen, päättäväinen ja rakastettava keulakuva Nightwishille. Nyt hän näkyy päättäneen saatella metallimusiikin suuren yleisön tietoisuuteen ja siitä hyvä seuraa.:)


    • sallinappanahka
    • sallinappanahka

      Tuomas on todellinen Maestro, True Maestro. Hauskaa on yhdessä ja jatkamme toivottavasti vielä monta vuotta. Näin muotoilee todellinen Metallinainen antaen arvoa muillekin pistäen ohimennen pikkupiikin oopperan ystäville.:) https://www.youtube.com/watch?v=N6NpjKTYtas

      • sallinappanahka

      • kerranginkin

        ´Loistavaa...ei idioottiia haastattelemassa, kerrankin.

        Kerrang.


      • sallinappanahka

        Jankkaamalla saa Jansenistakin pikkuhiljaa irti yksityiskohtia. Näin jälkikäteen tuntuu uskomattomalta, että Nightwish onnistui kaappaamaan Floorin kaltaisen asialleen omistautuvan ja loistavan naissolistin.:)
        https://www.youtube.com/watch?v=2alN1L8_bFc


      • elohopeanousee
        sallinappanahka kirjoitti:

        Jankkaamalla saa Jansenistakin pikkuhiljaa irti yksityiskohtia. Näin jälkikäteen tuntuu uskomattomalta, että Nightwish onnistui kaappaamaan Floorin kaltaisen asialleen omistautuvan ja loistavan naissolistin.:)
        https://www.youtube.com/watch?v=2alN1L8_bFc

        Eipä tainut Floorilla olla paljon ottajia jos tarkemmin muistellaan. Mitään onnistunutta kaappausta ei tarvittu vaan pelkkä puhelinsoitto.


      • noinsemenee
        elohopeanousee kirjoitti:

        Eipä tainut Floorilla olla paljon ottajia jos tarkemmin muistellaan. Mitään onnistunutta kaappausta ei tarvittu vaan pelkkä puhelinsoitto.

        Joo, Floorin ura oli täysin pysähdyksissä, kysyntää ei ollut yhtään mihinkään. Jotain pieniä sivuprojekteja oli silloin tällöin. Revamp ei päässyt edes keikoille muutoin kuin Epican lämppärinä ilman palkkaa. Pyyntö Nightwish-hommiin oli täydellinen lottovoitto Floorille.

        Muistan kun joskus tutkin Floorin Instagramia, seuraajia ei ollut montaa ja tykkääjiä alle kymmenen per posti. Nykyään yli 200 000 seuraajaa ja tykkäykset kymmenissä tuhansissa.


      • sallinappanahka

        Vai olivat Floorin asiat noin huonolla tolalla. Burnout iski toki pahaan rakoon, mutta neidolla oli silti oma bändi ReVamp ja uusi levykin tekeillä Nightwishin pirauttaessa.

        Floorin puheiden mukaan ensimmäinen ReVamp-levy menestyi ihan ok. Jossakin haastattelussa Floor totesi, että hän olisi voinut alkaa laulaa helppoa rahaa muuttamalla tyyliään kaupallisemmaksi, mutta sellainen soti metallimimmin ajatusmaailmaa vastaan. Vaihtoehtona oli myös opetuspuoli. Varmasti Floorilla olisi ollut vientiä, mutta Nightwishin kriisin ajoitus oli täydellinen.:)

        Tuskin kaikki tapahtui niin salamana - puhelinsoitto ja välitön yes - kuin on annettu ymmärtää. Pientä vihiä oli taatusti ja varmaan levy-yhtiöllä ja muillakin taustavoimilla oli näppinsä pelissä Floorin päätymisessä Nightwishiin.:)

        Floorin kehittyminen tällä vuosikymmenellä on ollut huikeata. Jos hänen elämänsä mullistui Nightwishin myötä, niin kyllä mullistuivat mimmin taidot ja Nightwishkin. Onneksi veljet älysivät antaa siskolle artistillisia vapauksia ja onneksi hänellä oli kykyä ja näkemystä jalostaa taitonsa Nightwish-muottin sopivaksi. Uskomaton tarina kaiken kaikkiaan.:)


    • sehrgutesmoiii

      Joo, onhan se hienoa että Hollanti herää.

      Kun vielä Suomi heräisi joku päivä.

      • juupatijuu

        No onhan niitä Emmoja tullut ennätykselliset 15 kappaletta...


    • Mpf

      Hieno homma Floor on loistava solisti joka 100% eläytyy laulamaansa musikkiin koko NW:n live olemuksesta huokuu ilo tehdä loistavaa musiikkia.

    • sallinappanahka
    • etteitotuusunohtuisi
    • pahaltakuulostaa

      Onkohan jotain vialla kun ääni on kunnossa Barcelonassa mutta ei Bilbaossa?

      Milloin ne oppii höllentämään ´keikkojen tahtia:/

      • sallinappanahka

      • käheetäpuuhaa

        Oli vähän ääni raakana mutta Milanossa taas kunnossa.

        No sllep til Hartwall!


    • sallinappanahka
    • sallinappanahka
    • Anonyymi

      Tilburgin Rock-Akatemian edustaja voitti euroviisut, mutta Tilburgin kasvatti osallistuu tänä vuonna myös Hollannin Vain elämäähän.:)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3774
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3169
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2375
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2149
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      22
      1990
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1642
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1621
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1463
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1424
    Aihe