https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/251396-valtiosihteerilta-uutta-tietoa-epavirallisista-sote-puheista-komissiossa-toivottu
Mutta taatusti Suomen valemediat Hesaripaska ja Iltapaskat eivät tuo totuutta esiin vaan jatkavat valehteluaan saadakseen Sipilän leimatuksi
Mutta taatusti Suomen valemediat Hesaripaska ja Iltapaskat eivät tuo totuutta esiin vaan jatkavat valehteluaan saadakseen Sipilän leimatuksi
Vastaukset 11
Vanhimmat
Toisin kuin kepulipolitikot ja virkamiehet ?
En luota Hetemäkeen..
Vaikuttaa villiltä meiningiltä EU:ssa. Vastaavanlainen asia on prosessissa EU-oikeudessa. Tässä vastaavanlaisessa tapauksessa komissio ei näe asiassa valtiontukea. Yleinen EU-tomioistuin taas näkee. Nyt odotetaan EU:n ylemmän oikeusistuimen tuomiota. Ja joku EU-virkamies kai sitten mainitsee, että älkää jättäkö notifiointihakemusta. Arkijärjellä ja kai ehkä lautamisjärjelläkin helposti ajattelee, että onko EU-virkamies ylittänyt valtuutensa?
Onko EU-virkamiehen nimi mainittu julkisuudessa?
Miksi Sipilä valehteli eduskunnalle?
Eivätkö nämä ole virkavastuulla? Kai heille kuuluu sama laki kuin muillekkin
Hetemäen ulosanti oli juuri yhtä mittava ja uskottava kuin Sipilänkin. Kuulostaa niin keksityltä skeidalta kuin vaan olla ja voi. Vai onko se niin, että Sipilä kyykyttää jo Hetemäkeäkin?
Kyllä tässä menee usko ja luottamus hallitukseen, sen omituisten vehkeilyjen vuoksi. Jos tiedämme, että EU:ssa, jonka jäsen olemme, vastaavanlainen asia on lukossa oikeuslaitoskäsittelyn vuoksi, hyllyttäkäämme silloin myös oma, suuri ja arvaamaton rakennehankkeemme.
Suomessahan on yksi maailman parhaimpia terveydenhoitojärjestelmiä. Täsmäkorjauksilla siitä saa vielä paremman.
Että päähallituspuolueetko olisivat tehneet tyhmän lehmäkaupan?
Noh, niin siinä tais käydä, että Stubb ikäänkuin veti lättyyn hallituksen erokirjeellä intoilevaa ja uhkailevaa Sipilää. Syntyi tyhmä lehmäkauppa.
Eikös Stubb ole EU-asiantuntija?