..tai sitten sivujen ylläpitäjille sellainen ehdotus, että eikös tänne "internet & selaimet" osioon voisi jaotella esim. selaimet erikseen? Opera,Firefox,IE jne. Sellaiset yleisimmät selaimet..Ihmisten olisi helpompi katsoa,kysyä ja vastata..
Kysymys --> Man-of-Mystery....
Antsal
11567
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
..eräs asia, eli ottakaa muutkin kävijät kantaa tähän asiaan! Luulen, että moni varmaan pitää ideasta..!?!?
Saadaanpahan ainakin nähdä vanha tuttavamme "EKA" taas vauhdissa. Mitähän säväreitä se oikeen saa siitä..?
Tälle palstalle tulee niin vähän viestejä, että jos ne vähät jakautuu eri otsikoiden alle, on kaamee vaiva selailla niitä palstoja jos haluaa lukea kaikki.
Tossa esim. Tietoturva ja vriukset palstalla ei viitti edes aina käydä kaikilla, kun niitä on niin paljon. Niitä voi vähän yhdistellä, nin vois käydä nopeemmin läpi kiinnostavat jutut.
Mm. Firefoxille on jo oma suomenkielinen keskustelualueensa, joka myös osaltaan syö täältä pois apua tarvitsevia ja keskustelua (muistaakseni Firefox-keskustelun määrä on täällä vähentynyt siitä mitä se oli reipas kuukausi takaperin).
Ja linkkikin tietysti: http://firefox.maayas.net/keskustelu/
Onko Operalle omaa suomenkielistä foorumia jossain?
"Onko Operalle omaa suomenkielistä foorumia jossain?"
On
... jonka osoitteen voisi muistaakin? Tuo My Opera olisi hyvä, jos se vääntyisi suomeksi kokonaisuudessaan. Nyt se jää englantia osaavien ja harvan etsijän iloksi. Ja tämä näkyy myös keskustelun määrässä. Ilmeisesti tuon takia et vaivautunut linkkiä laittamaan ja piti vähän aikaa miettiä mistä lähtisin etsimään (en lue viestien otsikoita kovinkaan usein).
Noh, ehkä tämän palautteen joku tarpeeksi Operasta pitävä henkilö kuulee että jaksaa alkaa omaa foorumia kasaamaan pystyyn. Tai ehkä jonnekin ilmestyy jokin yleisselainfoorumi. Tiedä häntä.
Uskallan väittää et Vesap:n palvelimelta ryöppyää roskapostii kun ei antanut edes omaa puh numeroaan omassa roskapostiviestissä.????
Http://www.altavista.com
Tarjoo jotain kääntöpalveluja
Ei ketuille kun ne kerran kettuilee
http://www.opera.com/
eiköhän kaikki mahdu tällekin palstalle - tämä on siis oma, henk.koht. mielipiteeni.
Ja kun noita eri selainten "omia" foorumeitakin on - toki jos asia mietityttää, niin palautetta eli ehdotus ylläpidolle - minä en asiaan voi vaikuttaa. Palstahan on teidän, hyvät "selailijat"!
T. MM.
Heippa!
Luetko kaikki tulevat viestit jotka tulevat tänne palstalle?
Kuka vastaa esimerkiksi virheellisestä neuvosta mikä tällä palstalla voi olla mahdollista (tietovuoto)?
Nämä kysymykset heräsi ensimmäisenä mieleen?
Mut muuten man-of-mystery on pitänyt ihan kiitettävää linjaa ! Keep it going