En itse ole kuullut mistään HLBTQ tapahtumista, jotka järjestetään niinkin lähellä, kuin Kokkolassa! Itse olen Perhosta, ja täällä ei järjestetä mitään aiheeseen liittyvää. Tulee tosi hyvä mieli lukea uutisia siitä, miten Kokkolan pride-paraati on mennyt. Tulee turvallisempi olo olla sellainen kuin on. Voi kun se järjestettäisiin toistekkin!
Jotenkin tosi ihanaa että Pride tulee maalle
kiitollinenTästä
3169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei siitä kannata nostaa meteliä eikä varsinkaan hekumoia tuollaisella aiheella,joka on suuri häpeä kokkolalaislle.Jos nämä sukupuoli neutraalin avioliittolain kannattajat sanotaan heitä vaikkapa pridet haluavat,niin kyllä he voivat vapaasti olla sellaisia kuin he ovat eihän heitä ennen lain vomaan tuloakaan kukaan estänyt olemasta sellaisia kuin he sattuvat olemaan.Hallitus vain tarvitsi suosion nostoa ja sukupuolineutraali avioliitto laki sattui olemaan halvin työkalu jolla se voitiin toteuttaa.Nyt Kokkolan maine on menetetty ja kiitos siitä kuuluu Kokkolan kaupunginvaltuuston virkailijoille jotka pridemarssia tänne puuhasivat he ovat saattaneet meidät häpeään ei tässä ole yhtään mitään hyvää.
Olen edellisen vastaajan kanssa täysin samaa mieltä he voivat kulkea aivan Missä heitä huvittaa mutta ei siitä kannata mitään numeroa tehdä ärsyttää jo tommonen todella typerää ikävä Muutan pois Kokkolasta Terveisin Carl Mattsson
Pride nyt heti!