Jaahas, ongelmia on ollut aikaisemminkin, mutta nyt menee jo puhtaan huijauksen puolelle.
Urheilulehden tilaajana minulle kuuluu Ruutu -palvelu lehden tilaukseen lisämaksutta. Keväällä playoffsien aikaan tilasin pari kuukautta Liigan katseluoikeutta lisämaksusta. Palvelussa luki, että Liiga-tilaus päättyy automaattisesti pelien päättymisen jälkeen. Tähän asti kaikki OK.
Nyt sieltä on kuitenkin vielä kesäkuussa mennyt luottokorttilaskulle Ruutu -palvelua hintaa 9,95€ kuussa. Siis ovat muuttaneet Liiga-tilauksen automaattisesti maksulliseksi Ruutu -tilaukseksi, samaksi palveluksi, jonka olen jo sopinut Urheilulehteä tilatessani saavani lisämaksutta.
Varokaa nyt ihmeessä näitä huijareita.
Ruutu+ - uusin huijaus
3
2054
Vastaukset
- tgryu56756
Ruutu mainostaa hyvin uusia sarjoja joita näytetään vain ruutu :ssa. Näin sanoo mainoskin. Ensin kuitenkin mainostetaan jotain uutta sarjaa ilmaiskanavilla ja näytetään ensimmäinen jakso ilmaiseksi, jonka jälkeen siis tulevat jaksot vain ruutu :ssa. Kalastelevat siis tilaajia. Kuitenkin jossain vaiheessa sarjat näytetään kokonaisuudessaan ilmaiskanavilla myöhemmin. Aikamoista huijaamista näillä maksullisilla palveluilla. Näinhän kävi Keisari Aarnion kohdalla. Ja vaikka mistä vetoa, kohta koko sarja ilmaiseksi Nelosen kanavilta. Tätä samaa täkyilyä ja kalastelua harjoittaa umpisurkea CMore:kin.
- maksutvkalastustaKAIKKI
Ava esittää erästä tunnettua Bravon sarjaa puolen yön aikaa uusinta keskipäivällä. Liv esittää saman sarjan aiempia jaksoja juuri päivittäin iltapäivällä. Aussien Remppa sarjaa ei uusita Avalla.
- Anonyymi
Ihan sama huijaus! Suutuin ihan älyttömästi! Tilasin plussan kuukaudeksi. Lopetin tilauksen, härskisti veloitettiin taas melkein 20e. Asiakaspalvelussa VALEHDELTIIN, että olen tehnyt tilauksen uudestaan. En ole.
Varokaa tätä! Noista on vaikea päästä eroon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä662242Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa502194SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622015Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171791Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön851171Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.741093HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36292971Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!
Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T320909Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah99854- 56827