Onneksi valtuusto valitsi kunnanjohtajan sijaiseksi tekn joht Pekka Maasillan, tietävä mies kunnan johtoon. Ei ole helposti konsulttien vietävissä, jämerä Juupajoen peräsimeen!
Pekasta kelpo pomo
11
6745
Vastaukset
- HYVINVOINTI
EIKÖ HYVINVOINTI IHMISESTÄ TULLU KUNNAN JOHTAJAA?
- eitakasin
No eipä oikeen ole putkessa taaskaan koko kunnan johto. Just sama onko siä johdossa Maasilta, Kuusilta tai joku muu silta, yhtä perseestä koko touhu.........
- kahviakoneeseen
Pekka on meinaan kova istuu kahvihuoneessa,ei se kerkii paljon vahinkoa saamaan.
- Anonyymi
Joo - ei kuulemma paljon liiku kunnan alueella, eikä tee töihinsä kuuluvia tarkastuksia - luvattomia mökkejä ja saunan tapasia löytynee järvien rannoilta ja jopa omia leirintäalueita - pienen kunnan etujako, mutta ei kansalaisten tasa-arvoista kohtelua.
- JenkkivaiHubbabubba
Pekalle tax freesta reilumman kokonen purkkapaketti, ja hänet saa voideltua itselleen mieluisiin päätöksiin.
- Anonyymi
Onneks on Hämylän vävy. Muuten ei olisi päässyt tohon virkaan missä on. Oikea vastarannan kiiski. Onneks jää pian eläkkeelle. Tähän sopii se legendaarinen "mistähän hyvästä sullekin palkka maksetaan?"
- Anonyymi
Pekka Maasilta oli Lähi-Tapiolan hallituksessa kun nämä kiusaamistapaukset ja muut törkeydet tapahtui. Pekassa ei ollut miestä puuttua asioihin tai saattoi pitää Kuuselan toimintaa normaalina miehen toimintana.Ehkä toimi itsekin noin
HELVETIN NOLOA PEKKA.
OSAATKO HÄVETÄ?.- Anonyymi
Mitä tuolla on tapahtunut? Onko esiintynyt työpaikkakiusaamista vai seksuaalistä häirintää?
Kuka on Kuusela ja missä toimessa, virassa esiintyvä henkilö?
Onko kiusaamiset tapahtuneet Lähi- Tapiolan toimipisteen hallituksessa?
En itse ole asunut paikkakunnalla vuosikymmeniin mutta kiinnostaa paikkakunnan asiat.
Itsellä hyvin epämiellyttävä kuva Maasillasta, ylimielinen, itseriittoinen pöyhkeiljä.
Koska jää eläkkeelle?
Ja sama mies jatkaa Juupajoen kunnanjohtajan sijaisena. On näköjään pyrkyri ja haluaaa vaikutusvaltaa kunnan asioihin?
Haluaako Juupajoelle tuulivoimala- puiston? Tai aurinkopaneelipelltoja.?
Mitä poliittista kantaa edustaa.? Keskustaa vai kokoomusta? Vai perussuomalaisia? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä tuolla on tapahtunut? Onko esiintynyt työpaikkakiusaamista vai seksuaalistä häirintää?
Kuka on Kuusela ja missä toimessa, virassa esiintyvä henkilö?
Onko kiusaamiset tapahtuneet Lähi- Tapiolan toimipisteen hallituksessa?
En itse ole asunut paikkakunnalla vuosikymmeniin mutta kiinnostaa paikkakunnan asiat.
Itsellä hyvin epämiellyttävä kuva Maasillasta, ylimielinen, itseriittoinen pöyhkeiljä.
Koska jää eläkkeelle?
Ja sama mies jatkaa Juupajoen kunnanjohtajan sijaisena. On näköjään pyrkyri ja haluaaa vaikutusvaltaa kunnan asioihin?
Haluaako Juupajoelle tuulivoimala- puiston? Tai aurinkopaneelipelltoja.?
Mitä poliittista kantaa edustaa.? Keskustaa vai kokoomusta? Vai perussuomalaisia?Rahanahne mies ja öykkäri
- Anonyymi
Pekka on vastuullinen ja hyvä mies. Kelpo työntekijä on myös hän.
- Anonyymi
Kiero ketku opportunisti Maasilta kuten koko Juupajoen hallitus /valtuusto meno on kuin sudenpesän ovella...apua mukamas saa ..
Pas...marjat onnea eläkepellelle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3884385Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483759KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1032725Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92441Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei172264Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit162012Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511932Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181868- 1201836
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241419