Almamedian tarkoitus

Olen useita kertoja kysynyt tämän sivuston tuotantofirmalta sitä, onko sen todellinen tarkoitus yksittäisten ihmisten panettelulla hankkia rahaa?

Tänään sain vastauksen: Kyllä on. Me elämme sillä, että ihmiset puhuvat toisistaan pahaa. Totuudella ei ole väliä.

Ihmisestä saa puhua mitä tahansa, jos hän on julkisessa virassa, poliitikko tai hänen nimensä on täällä mainittu.
4127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Taas aloitus joka kerää ryöpyn poliittisia kommentteja, herjauksia sun muuta paskaa ympärilleen yllin kyllin...

Monasti ihmettelen muutamien nimellä mainittujen ihmisten lyttäämistä, miksi ??
Rakennetaan elämää kaikille hyväksi ja paikkakuntaamme kaikille paremmaksi..

Äänestä
  • Paavon kannatus olen käynyt ystäväni Kokon kanssa kannaksella äänenne annatte parhaalle Paavo toverillenne koska maine kasvaa täälläkin joten kuten

    Äänestä

Rehdit Lehikoiset.
Lehikoiset aina maksaneet verot yms. Juukaan. Outokumpuun. Joensuuhun. Polvijärvellä. Tuusniemellä. Kaaville. Kuopioon. Kaikki Maksut on aina hoidettu. Ok. Eikä muutakaan velkaa.
Lehikoisilla ei verovelkaannu kuten Hessun firmat luusereita täynnä ja Ville oli luuseri kunkku OkuRokissaan vau mikä paska se oli. Lehikoiset ovat vakavaraisia. Koko suku kuuluisa rehtiydestään. On se yrittäjyys ihanaa kun ei ole velkoja kun muilla Outokummun yrittäjillä esimerkiksi Ville Pussinen ja Heikki Laukkanen ovat suossa ja tulevat olemaan pikään kyllä Rehdit Lehikoiset yksin sen tietää ja tulevat tietämään kun saavat tietonsa suoraan remlistä herra putinilta ja kokko tuli mieleen ihan muuten vaan kun liikutaan Karjalassa yksin tein ystäväni Kokko on kaveri Outokummusta joka ei kuvia kumarra. Tämä almanmedia on ollut kannatusta lisäävä media olen huomannut ja kaikki pisteet tänne heti kun haluan niin.

Äänestä

Vertailun vuoksi MV-lehden entinen päätoimittaja ja perustaja istui yli 10 kk linnassa lähes tekaistujen syytteiden nojalla. Mutta tämä suurin valhemedia eli suoli24 saa tehdä mitä lystää - se ei ketään kiinnosta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RAHAA kirjoitti:

Olen useita kertoja kysynyt tämän sivuston tuotantofirmalta sitä, onko sen todellinen tarkoitus yksittäisten ihmisten panettelulla hankkia rahaa?

Tänään sain vastauksen: Kyllä on. Me elämme sillä, että ihmiset puhuvat toisistaan pahaa. Totuudella ei ole väliä.

Ihmisestä saa puhua mitä tahansa, jos hän on julkisessa virassa, poliitikko tai hänen nimensä on täällä mainittu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu