Pirkkalassa rosvous vallalla

maallaonkallista

Mansikat Suupantorilla 8 euroa litra - Nokialla marketin pihakojussa 6 euroa litra. Samoin Tammelantorilla.

2

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TummiaKuiviakäppyröita

      Juu ja kotimaiset mansikat ihan paskoja ,ei säily seuraavaan päivään ostopaivastä. Ostin Marketin pihakauppiaalta Hollantilaisia mansikoita litran ja oli paljon laadukkaampia ja paremman makuisia 4€ litra maksoi..Että se siittä kotimaisesta laatumarjasta. Ei oikein paranis säälistä maksaa kotimaisesta ylihintaa jos tavara ei vastaa kunnoltaan sitä mitä odottaa.

    • voikurjuutta

      "Köyhällä ei ole koskaan ollut varaa mansikoihin. Mun puolesta ne saa maksaa vaikka 100 euroa litra. Jos mulla ei oo varaa mansikoihin, niin sitten ei tarvi olla kellään muullakaan. ( ja jupinaa, jupinaa, jupinaa... )"
      Näin kerran eräs valitti lehden yleisönosastolla mansikoiden hinnoista. Tästä on nyt useampi vuosi, ehkä 4 vuotta, aikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2297
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      228
      2219
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1498
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      24
      1323
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1252
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      126
      1225
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1210
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      969
    9. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      77
      922
    Aihe