Tässä rehellisesti kerron, miten et

..enää ole kuin valituskykyinen, puhkinussittu, lääkkeillä puudutettu, toisen vahingoksi harrastettu, painajainen. Sisko, sun hymy, se ei enää jää lepäämään. Popdi niitä noitanappeja, vaikka ensi vuoden aijjan, saatanan painajainen, et ole edes nolla, onko tuollaisella nilkillä hyvä olla? Minua ei luotu, tarkotukseen tuohon, kohtaan kuolon. saatanan huoro. Moro. :)
https://m.youtube.com/watch?v=9KZFn6D3IEI
Ole rauhassa, Jeesus Kristus on Kuningas.
8444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oon aika palijo keränny irronneita nappeja sellassee irtokarkkiloottaa, mut emmää niitä syyä oo aatellu. Syyessä vois kyllä mennä koko ens vuosi, nii palijo niitä o.
Säästäväine

Äänestä
  • Olen tehnyt tuota samaa ja mulla on nappeja sellaisessa pienessä metallisessa rasiassa. Minun poikani askarteli sen minulle joskus ala-asteella koristelemalla sen värikkäästi.

    Äänestä

  • sainäitienpäivälahjaksi kirjoitti:

    Olen tehnyt tuota samaa ja mulla on nappeja sellaisessa pienessä metallisessa rasiassa. Minun poikani askarteli sen minulle joskus ala-asteella koristelemalla sen värikkäästi.

    Varmasti oli tunteella askarreltu! Aika kivoja nappeja voi löyttyy vanahoista kätköistä!
    Minähi pienenä mummu nappiloottaa perkkasi ja mielikuvittelin, mistä napit ole perrääsi.
    Vielä alottajalle tuosta valituskyvystä, että kyky se o sekkii!
    Kaikki ei ossaakkaa oikkee valittaa, vaa pistäävät ihimise heti matalaksi.
    Ja vielä rehellisyyestä. Ainua rehellisyys taittaa alloituksessa olla, että se o sinu rehelline mielipitteesi, ehkä.

    Äänestä

Kenellehän nää karmeat alotukset menee... voi sitä raukkaa.
Ei sentään itselle nää, voin olla ilonen siitä, eikä mulla oo ees mitään mielialalääkityksiä, mutta pitäsköhän yrittää hankkia kun erehdyn lukemaan näitä aina välillä.

Äänestä
  • Minusta näiden kirjoittaja on enemmän avun tarpeessa. Hänhän kertoo tässä eniten itsestään vaan.

    Äänestä

  • Jokuvaaaaaaannnn kirjoitti:

    Minusta näiden kirjoittaja on enemmän avun tarpeessa. Hänhän kertoo tässä eniten itsestään vaan.

    Olet oikeessa. Itsestään se varmasti.
    Alkoi naurattamaan kun luin uudelleen alotuksen, enhän mä puhkin:ttukaan ole enkä valittaja enkä painajainen, mutta niin siis se lääkitys voisi olla tarpeen kun lukee näitä alotuksia.

    Äänestä

saatanan horo. aijai

Äänestä

Nyt muinainen runo:
Kolumbus maaten, heräs varhasen aamun.
Tarkasti matkustus käsilaukkunsa, huolellisesti vaan, en et siekään, ollut olemassa viäl silloin, milloin kolumbus riiosa x hyppujä hyppeli, välistä ihmiskunnan ekoja pottuja inkkarin pellosta nyppeli.?
Ole rauhassa, Jeesus Kristus on Kuningas.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Täysvapaaehtosuus.eee kirjoitti:

..enää ole kuin valituskykyinen, puhkinussittu, lääkkeillä puudutettu, toisen vahingoksi harrastettu, painajainen. Sisko, sun hymy, se ei enää jää lepäämään. Popdi niitä noitanappeja, vaikka ensi vuoden aijjan, saatanan painajainen, et ole edes nolla, onko tuollaisella nilkillä hyvä olla? Minua ei luotu, tarkotukseen tuohon, kohtaan kuolon. saatanan huoro. Moro. :)
https://m.youtube.com/watch?v=9KZFn6D3IEI
Ole rauhassa, Jeesus Kristus on Kuningas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu