Hieno homma, mitähän tosi TV kertoisi. olisiko ideoita.
Mitähän Somero olisi ilman lippalakia väärinpäin, tai jotain muuta jännää?
Vaikkapa rosvojahti porukalla? Niin ettei epäilty edes tiätäisi häneen kohdistuvasta jännästä asiasta. Hyvin salainen operaatio, siinähän olisi, vaikkapa sala kapakkaa ja viinan myyntiä. Idea taitaa olla liian vanhaa, nykyään myydään perunajauhoja ja tomu sokertia nykyaikana.
Tosi Tv tulee.
3
349
Vastaukset
- Viimeinkin
Salolainen kommentaattori tulossa Somerolaisten Tosi-TV formaattiin! Nauttikaa loistavasta suomenkielen käytöstä ja lippalakin oikeasta asennosta. Tunnarina sekoitus Nokialaisen kuolinkorinaa ja Keekkiä. Salolaisten narkkarien jahtia pitkin maakuntaa. Salolaisen sala-kapakan herkullisia perinne-herkkuja, tai jotain muu...jännä! Nähkää, kuinka mennään juomaa kaikkii viinoi ja vittuilemma ku o suka märä! TOSI TV tulee ja Perunajauho!!!
- rautelalainen
Merkittäviä sivuhenkilöitä, muita hahmoja ja paikkoja.
Kosken putousta ennen voisi tavata rattin pyörittäjiä ja kurvin oikaisijoita matkalla Härkätiellä.
- jassooko
Vanhalla meijerillä asiakas puhui 7 veljeksestä ja 7 sisaruksesta. Olisiko joku sattuma vai kuulo huono.?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887