http://teknikensvarld.se/algtest/ Kyseisestä linkistä näkee, miten oma auto pärjää kyseisessä mutkatestissä . Ylläpitokin poistaa tämän aina, koska hekin kateellisia citroen xantia 3.0 activan ylivoimasta tässä testissä.
citroen edelleen paras
volaaaaaa
13360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
On se citroen kyllä kova!!
Korkeiden tila-autojen ja maasturiluokan paras on vw tiguan, viime vuonna ajettu nopeus 77km/h pesee kaikki henkilöautot mersusta bemariin!!
Entäs sitten se paras nissan x-trail nopeus 80!!! Siinä vasta auto enää muutama urheiluauto, joka ajaa kovemmin ton testin. Toki citikalle ei mitään mahda ketään.
On se citroen vaan niin hyvä,siis toi activa 3.0, jota harmikseni ei enää tehdä. Känkkäränkkä vaivaa mersukuskeja ja muita kokoomuksen kokkareita, jotka eivät autoillensa mahda mitään citikan rata-ajoajettavuudelle. aika säälittävää. Tosin voittihan Sebastien Loeb rallin maailmanmestaruuksia 9 putkeen ja olis enemmänkin voittanut, mutta lopetti. Hän ajoi kaikki voitot juuri citroenilla
Tyhmimmätkin ihmiset, joita kunnassamme on suurin osa näkevät ja hämmästelevät ton testin tuloksia!
Tosta activasta tehtiin vielä jotain hurjempaa prototyyppiä, joka ei koskaan tullut tuotantoon. Siinä oli 700hv neliveto ja kaarrenopeudet vieläkin tätä ennätysactivaa paremmat. On se ihme, ettei vieläkään edes urheiluautot päihitä kurveissa activaa!
Citroen xantia activa autoslalom. Katsokaa youtube, kun auto ei kallistele yhtään verrattuna nykyautoihin ja urheiluautoihin. Katumaasturit kaatuvat aika usein tai muuten surkea nopeus kuten bmw x5, audi q7 mb ml jne.. jne... ruotsalaisten hirvitestissä, joka on ollut kurveineen sama 70-luvulta saakka.
Miksei kuntamme poliitikoille anneta autoksi citroen xantia 3.0 activa. sillä pääsisi pakoon ainakin, jos joku seko kaheli yrittäisi jotain heitä kohtaan. Passatit bemut meset ja muut kallistuu mutkissa liikaa. Toki ei kuntapoliitikkojen autojen käsittelykään hääppöistä ole. Tarvittaisiin ajokoulutusta!
Kyllä, toi auto eli activa paras. Kovempi kuin ferrari yms. mutkissa. En ole kyllä moista autoa nähnyt ikinä saati ennen kuullutkaan.
Ylpeä omastaan
Mahtavaa activa mahtavaa!! Edelleen paras toi citikka!
Miten katsastus, mitä katsastustilastot kertovat ylennsäkin citikoista, ovatko ne parempaa A-luokkaa?
Mitä väliä on jonkun katsastuksen. Paras ajaa kurveissa, on paras ajaa kurveissa. Katsastusviat helppo korjata ja viedä auto uusintakatsastukseen. Mb, audi bmw ovat katsastuksissa hyviä, mutta niissä paljon enemmän ns. auton tielle jättäviä vikoja, joita ei citroenissa ole. On mukavaa laittaa niihin saksalaisiin parintonnin remontti, kun vaihdelaatikko, sytytysjärjestelmä tai koko moottori pettää. Auton arvo saksalaisilla putoaa puoleen jo 1-3 vuoden iässä.