Varo Plussa Suomi Oy:tä

EuroSetä

Todella suuri paskanmaku jäi meille tästä putiikista.

Faktat ovat hukassa ja hommassa jota palveluksi kutsutaan ei oman kokemukseni mukaan loppupelissä hyödy kukaan muu kuin puulaaki itse. Säästä rahat.

9

5684

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyytyväinen

      Olen tyytyväinen kyseisen yrityksen toimintaan. Huomasivat että sähköveroluokkamme on ollut vuosia väärä, mistä verkkoyhtiö tai sähkönmyyjät eivät ole ilmoittanut ja tätä myötä saimme alemman verotusluokan sekä palautukset useammalta vuodelta. Iso plussa!

    • Jari_56

      Mistähän moinen keskustelunaihe on noussut? Mitä faktoja kun eikös kaikki sähkö ole ihan sitä samaa ostat sen fortumilta tai mistä lie? Eiköhän noita sähkölafkoja ole ihan joka suuntaan ja eipä siinä sähkössä mitään sen ihmeellisempää ole kun hinta. Itse otan sieltä mistä saan halvimmalla

      • Anonyymi

        Hehehe! ja mitä siitä seurasikaan, kun halvalla ei todistetusti saa hyvää…


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hehehe! ja mitä siitä seurasikaan, kun halvalla ei todistetusti saa hyvää…

        Hyvää palvelua yritykseltä ja edulliset sopimukset kotona ja mökillä.
        Vuosia jo käytetty tämän yrityksen palvelua😊👍


    • Anonyymi

      Lupasi myyntimies kuun taivaalta ja keskittyi vain haukkumaan kilpailijoita. En ostanut

    • Anonyymi

      Täällä alettu jo poistamaan faktoja kyseisestä yrityksestä! Täysin välistäveto pulju on kyseessä ja hyvät asiakkaat varokaa tälläisiä toimijoita! Tämä tieto tulee jo ihan ilmi heidän tiedotteessaan!

    • Anonyymi

      Täys huijaus pulju. Läpilaskutus tuonut liikevaihdon, todellisuudessa liikevaihto ei ole tota luokkaa hohhhho

    • Anonyymi00014

      Samat häslääjät kuin aikoinaan Lumossa, FinEnergyssä ja mitä näitä vastaavia huijarilafkoja oli..

    • Anonyymi00015

      Sanovat olevansa konsultteja, sitten tekevät asiakkaan "nimel" sopimuksen sähköyhtiön kanssa ja ne laskut heille, oma sopimus asiakkaan kanssa ja sitten oma lasku asiakkaalle korkeimpaan hintaan. Läpilaskuttavat myös sähkönsiirron, mutta vain ohjailemallsa siirtolaksun joka tulee asiakkaan nimellä itelleen. Jos Plussa ei maksa näitä laskuja, vaikka asiakas olisi maksanut heille, jää asiakkaan maksettavaksi myös oikealle sähköyhtiölle ja sähkönsiirtäjälle.

      Konusltit ottaisivat toimeksiannosta palkkion ja löytäisi parhaan sopimuksen. "ilmainen" konsultaatio muodostaa kallein vaihtiehdon.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      86
      2483
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1321
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      101
      750
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      30
      743
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe