Mistä noille oppositio huutajille siellä maksetaan

sesiitä

kun nillä on niin kiirettä ettei työt ehdi millään valmiiksi. oli taas arvoton näytelmä. Ihmellistä myös minkälainen se perustuslaki valiokunta on, kuvista päätellen siellä on nuo kaikkein kovimmin kaikkea jarruttavat huutajat.Ei anakaan ulkopuoliselta näytä millään uskottavalta.

18

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miksi.huutavat

      Vasemmiston tapa on ettei tule valmista.
      Nähtiin edellinen hallituskin, huomasivat vihreiden kanssa, että hallituksessa ole heille liian vaikeaa.
      Kesken pois, oli ainoa oikea ratkaisu, kun ei osata.

    • suttapuolustaa

      Sipiläntollo toi niille keskeneräsen paskan riesaksi.Kiya kiini käniset loiset pangolla..

    • näinymmärsin

      Perustuslakivaliokunnan jäsenistö määräytyy käsittääkseni puoluekannatuksen mukaan. Siksi siinä on kepulaisia tällä hetkellä eniten. Varapuheenjohtaja on kepun lestadiolaissiipeä edustava Tapani Tölli.

    • Draculas.daughter

      Ei kai se ihan mene edes niin palstörhöllä kepitrollilla, että vitut laillisuudesta, niin kuin hallitus on pyrkinyt lakeja säätämään.

    • kepuenemmistöinen

      Tarkoitatko mahdollisesti sosiaali- ja terveysvaliokuntaa?

      Eikö sekin ole hallituksen nimittämä:)

    • Osmium76

      Hallitus ei ole pystynyt, ei ole halunnut ja ei ole kykenevä valmistelemaan lakiesityksiä edes tyydyttävästi. Vatulointia vatuloijnnin päälle.
      Muistatteko te hullujen huoneen ääliöt mitä Juha Sipilä sanoi, kun oli ostanut maaliman suurimman rikollisjärjestön Suomen Keskustan? Hän pilkkasi "kaiken maaliman dosentteja", korkeita virkamiehiä valtionvarainministeriössä ja muissa tärkeissä viroissa olevia huippuvirkamiehiä? Juha Sipilä, tämä suuruudenhullu, mutta todellisuudessa vain ei heikkovirtamies, vaan hyvin heikko "virtamies".
      Juha Sipilän kokemattomuus politiikassa ja se jääräpäinen, suorastaan käsittämättömän typerä menettely mitä hän vieläkin jatkaa on johtanut vatuloinnista vatulointiin ja epäonnistumisista typeriin epäonnistumisiin.
      "Lakien tulee olla hyvin ja huolellisesti valmisteltuja ja ne eivät saa olla ristiriidassa voimassa olevien lakien kanssa ja missään tapauksessa ne eivät saa olla Perustuslain vastaisia. Lakien tulee olla selliasia, että Eduskunta ne voi hyväksyä." Näin sanoi Mauri Pekkarinen kun oli katsellut vajaan vuoden Päävatulaatori Juha Sipilän touhuja, oikeammin hölmöilyjä.

      Keskustalaiset, kepuänkyrät, tolliskot ja varsinkin hullujen huoneen siipi syyttää oppositiota siitä, että päävatulaattorin suorastaan hulluuteen asti menevä itseriittoinen jääräpäisyys ei johda sellaisiin lakiesityksiin jotka Eduskunta voisi hyväksyä.

      • osaatko.hävetä

        Oliko ne lait paremppia, minkä mukaan sait viime vuonna vankeustuomion?


      • Os76
        osaatko.hävetä kirjoitti:

        Oliko ne lait paremppia, minkä mukaan sait viime vuonna vankeustuomion?

        Hyvä hyvä hullujen huoneen poika. Mistä rikoksesta minut on sinun tietojesi mukaan tuomittu?
        Kerro. Sinä olet käsittämättömän tyhmä ja täysin kepumoraalin saastuttama.

        Onko ihana olla nopin tyhmä, tietämätön ja aivan hullu?


    • Osaako.hävetä

      Ainakin Kiurulle Porin kaupunki maksaa kokouspalkkioita kokouksista, missä hän ei ole läsnä

      • näilläeväillä

        Niinpä tietysti:) Ja ihan yleisesti kaikille sanon, että uteliaisuus on kiusallista ja kateus on köyhyyttäkin kamalampaa.


      • asiaatiet

        Miksi et kirjoita Suomen Keskustasta ja sen harjoittamasta politiikasta? Eikö Älypelin järjenjättiläinen osa? Eikö ole tietoa maaliman suurimman rikollisjärjestön Suomen Keskustan rikoksista?
        Eivätkö hullujen huoneen lehdet, kuten Tolliskojen totuudentorvi, Ilkka - lehti vieläkään, siis milloinkaan kirjoita oikeaa totuutta?


    • voi.hyvä.jumala

      Haluaako joku Krista Kiurun päättämään jostakin asiasta?

      • Auta.armias

        Haluaako joku Sipilän hallituksen ja nyky kepulaisten päättävän jostain asiasta ?


      • Osmium76
        Auta.armias kirjoitti:

        Haluaako joku Sipilän hallituksen ja nyky kepulaisten päättävän jostain asiasta ?

        Rikolliset raskastavat toisiaan. Vatulaattori rakasta kavaltajaa. Syytesuojan saanut emärosvo, joka pillun perässä juokseva ikiteni Matti Vanhanen rakastaa huonoa muistiaan. <Esikon Ahon tekemiään rikoksia Hiihtoliitossa, Annlei Jäätteenmäki isänmaan petturuuttaan jne.
        Näin toimii Maalaisliitto ja kepu pettää aina.


      • Tuskin kukaan järkevä ihminen haluaa Roisto-Sipilän ja hänen läskisäkkienkeliensä jatkavan Suomen alasajoa.
        Pitää olla joko umpihullu, mistään mitään tietämätön tai kepulainen jos ja kun uskoo päävatulaattori Juha Sipilän puheita. Tämä suuruuden hullun ja äärettömän jääräpäinen ei hän, eikä hänen hallituksensa pysty edes tekemään sellaisia lakiesityksiä, jotka Eduskunta voisi edes käsitellä hyväksymisestä puhumattakaan.


    • mulkkaaja

      Siellä on oikeistoenemmistö tekemässä taatulla porvarilaadulla ja tehokkuudella. Eihän toi väittämä voi pitää paikkaasa. Soten esimakua.

    • Lyhyesti

      Typerä avaus.

      • Skitsopankkolesta

        Totta, aivan kuin jonkun palstalla päivystävän lestakeharin laittama.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      83
      1332
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      50
      959
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      368
      791
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      749
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      689
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      121
      684
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe