Vaimo suviseuroista?

Kuinka helppoa on löytää vaimo suviseuroista? Olen 36-vuotias mies Jyväskylästä ja etsin nuorta vaimoa että ehtisimme perustaa perhettä. Kaikki 18-35-vuotiaat naiset käyvät oikein hyvin. Haastattelen ehdokkaat yksi kerrallaan matkailuautossani ja valitsen sopivan vaimon suviseurojen lopussa.

Hyvä geeniperimäni tarjoaa lapsille älykkyyttä ja sosiaalisia ja taiteellisia lahjoja. Taloudellisesti olen varakas joten isonkin perheen elatus onnistuu vaimon ollessa kotona.
13704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Peräkammarin poikahan vitsin lykkäs. Mitä äitis sanoo?

Äänestä
  • Äitini on laatinut ja tulostanut kyselylomakkeet jotka jaan vaimoehdokkaille. Anna minun edes yrittää :(

    Äänestä

  • Perun kommenttini. Onnea yrityksellesi, koska tiimisi on tosissaan.

    1Äänestä

"Haastattelu" sujuu parhaiten vaakatasossa.

Äänestä

Varmaan kohtuullista helpompaa. Vl-piireissä on selkeä naisylijäämä, josta osasta on tavattu käyttää nimikettä 'turhaan kukkineet'.

Kokolailla eri juttu on sitten, onko suviseuroissa liikkuva naisjoukko normaali-ihmiselle sopivaa.

1Äänestä

Jos sinulla on serkkuja suviseuroissa, on se todella helppo löytää vaimo.

Äänestä

Älä ny hulluja puhu!! Miks ottasit 35 v kulahtaneen kukkasen. Eihän se ehdi synnyttämäänkään kuin max. 5 jumalanlasta. Ota semmonen kohta 18 v neitsyt. Kihlausaikanahan et voi sitä lisääntymistä harjoittaa. Ja naisen tulee olla suvusta, jossa on lähes kaikilla 16- 20 lasta. Se on todiste hedelmällisistä geeneistä ja terveestä kohdusta.
Isän ja pojan ja pyhän hengen siunausta nuorikon hakuun!

Äänestä

Ei kannata ottaa, kun siellä kaikki naiset on vanhoillislestadiolaisia. Mene vapaa-ajalla baariin tai discoon, sieltä hyviä naisia löytää. Ehostettuja ja seksikkäitä vielä ja niin ihanan syntiselle tuoksuvia... uuuh!

Äänestä
  • Vl-pimut hunajoipi ihanasti tupakille...

    Äänestä

  • Savustettua.lihaa kirjoitti:

    Vl-pimut hunajoipi ihanasti tupakille...

    Hellurei-pimut hunajoipi Keuruulla kumille....

    Äänestä

Ei kannata ottaa yli kolmekymppistä emäntää. Siinä iässä on lisääntymisvaikeuksia. Miehen liha vaan kuluu turhaan, ja siemenet menee huonoon maaperään.

Äänestä

On helppoa löytää vaimo sieltä. Vähän kannattaa tosin katsoa että keneltä sen vie tai lainaa.

Äänestä

Koin että vanhoillislestadiolaisuudessa on itse asiassa äärettömän vaikeaa löytää puoliso. Joiltakin se tosin näyttää onnistuvan melko hyvin. Joudut oppimaan osan lapsuudessa ja nuoruudesta johtuvasta pidättyväisyydestä pois. Mene RY:n toimintaan mukaan, esimerkiksi keittiöryhmään tai osallistu leireille. Periaatteessa tosiaan pitäisi olla helpompaa, suuri osa avioliitoista solmitaan melko varhain 20:n ikävuoden jälkeen. Joudut tekemään kompromisseja, älä kiinnitä siihen ulkonäköön niin kauheasti huomiota äläkä katsele ainakaan koulutettuja naisia - ne eivät yleensä halua ainakaan isoa perhettä. Muuta pois pk-seudulta. Nuorikon pitää tosiaan olla nuori nainen, mieluiten alta 30.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JyväskylänPoikamies kirjoitti:

Kuinka helppoa on löytää vaimo suviseuroista? Olen 36-vuotias mies Jyväskylästä ja etsin nuorta vaimoa että ehtisimme perustaa perhettä. Kaikki 18-35-vuotiaat naiset käyvät oikein hyvin. Haastattelen ehdokkaat yksi kerrallaan matkailuautossani ja valitsen sopivan vaimon suviseurojen lopussa.

Hyvä geeniperimäni tarjoaa lapsille älykkyyttä ja sosiaalisia ja taiteellisia lahjoja. Taloudellisesti olen varakas joten isonkin perheen elatus onnistuu vaimon ollessa kotona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu