Tänä viikonloppuna olevat rompepäivät näyttävät säätietojen mukaan alkavan kunnon huuhtelulla. Esteri tuntuu laskettelevan vettä parina päivänä ihan kunnolla,no onhan sitten kauppiaiden hyvä aloittaa puhtaalta pöydältä.
Sataman rompepäivät
ongenkoukku
121910
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Loppukiri sitten sunnuntaina ja odottelemaan ensikesää.
Ylä-Karjalan alueella tapahtui naisen raiskaus/yritys alle 2-vuotta sitten.Tekijöitä oli 3 ja nuoria miehiä tietystä seuruesta.Kaikki olivat yhdyssä kyseiseen naiseen ilman naisen suostumusta.Poliisi ei tutkinu asiaa,kun kyseessä oli tietenkin romaaneita tekijät selvisi ilman seuraamuksia,eikä naisen mies ystävä uskaltanu edes kostaa sitä.Valtaväestö ei uskalla tehdä,mitään vaan hyväksyvät raiskaukset sun muut teot näiltä seurueelta
Olikos tämä joku seiskan palsta,jutut vaikuttaa siltä.
Säillehän ei mahda mitään mutta tuntui rajulta rahastukselta tuo pääsymaksu kun mitään ei ohjelmaa ollut ja myyjiäkin kourallinen. Niilläkin harvoilla myyjillä muovit tavaroiden päällä. Tuntui kuin olisi maksanut pääsymaksun kauppaan jossa on hyllyt tyhjät. Tässä Loma Romppeessa ei ole edes autoja katseltavana kuten muualla.
Mutta myynnissä oli todella paljon toyotan pakoputkia ja niitä meni kaupaksi. Miksiköhän?
Eikö Lieksan käyttö mersutkaan tulleet ilahduttamaan maksavaa yleisöä?
Onpa jollekin mersut punainen vaate, miksi muut " uudemmat " autot joita harrasteauto tapahtumissa on ollut mukana ei aiheuta "närää".
Ei pitäisi aliarvioda maksavaa asiakasta alle 30v vanhoilla käyttö autoilla.
Kaikki autot ovat olleet joskus käyttöautoja ja kaikista merkeistä tulee vanhetessaan "OOPPELEITA". Tapahtumissa on vain osa autoista museorekisterissä. nämä tapahtumat eivät ole yksistään museoauto näyttelyitä . Yksinkertainen päätös , jos ei mielytä miksi sitten menet tälläiseen väärään tapahtumaan. Vaihtoehto kaksi, katselet vain mistä tykkäät.
Kuka helvetti edes asuu Nurmeksessa? Oo ai niin te säälittävät sukurutsarit XD
Mielestäni harrasteauto tapahtuman järjestäjät ovat onnistuneet silloin kun siellä kentällä on kaikille katsottavaa. Jos haluaa vain katsella museoautoja niin silloin Ylämyllyn automuseo on paikka minne mennä. On mukava katsella eri vuosikymmenien autoja kun -näkee miten kehitys on kulkenut. Älkää menkö näiden valittajien pillin mukaan, vaan entistä enemmän laidasta laitaan eri merkkejä ja vuosimalleja mukaan sekä kuntoisia vehkeitä. Minusta se on tapahtumien merkitys, eikä vaan joku tietty vuosimalli tai merkki. Lippujen hinnat minusta ovat kohtuulliset olleet näissä tapahtumissa, seuraavaksi mennään katselemaan Kuhmoon.
Satamarompe edullinen ja käyttöautoja vähemmän lasketaan "näyttelyyn".Eihän sitä etukäteen tiedä mitä paskaa lasketaan "näyttely"autoksi.