Oikeistofalangin tweet-myrsky maltillisen Kataisen pudotuksesta ja Stubbin uudesta noususta oikeiston paalupaikalle riehuu netissä. Pelkkä Trumpin lupaus saapua Suomeen laukaisi kokoomuksen äärioikeiston toimintaan. Mutta tällaistahan tämä suomen politiikka on tänä-päivänä. Eri juttu on Stubbin riippuvuudet USA:n republikaanien suuntaan , muistetaan takavuosien palvelukset Bushin hallinnolle ulkoministerivuosillaan. Ja linkit Britannian suuntaan.
Mitä mieltä asiasta EU:n komissio sitten tänä päivänä on? Katainen ajoi tasapuolista eurooppalaista linjaa mutta ei näköjään arvannut odottaan Boltonin suosikin Stubbin joukkojen selkäänpuukotusta.
Trump: Jyrki-boy your FIRED !
Niin.se.käy
1
116
Vastaukset
- Huhaagenerointia
Bullshittiä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712973
- 462574
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322235- 792148
- 951956
- 321712
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171497Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil211233