"Meiltä myös maistuvat kasvishampurilaiset....punajuuri pihvi,vuohenjuustoa,salaattia,balsamicoa,paholaisen hilloa bataatti perunat/ranskalaiset. 10€". Eli annos sisältänee punajuuren ja pihvin, sekä bataatin? No mistäs se pihvi on tehty?
Relanderinkadun räkälä mainostaa
21
2343
Vastaukset
- Harhaanjohtavaa
Oisko se sit lihaa kuitenkin.Älkää ihmiset luottako sokeasti mainostukseen.
- mitätupakkaamyyvät
No jos ei ihan räkälä ole, mutta jokainen kävijä polttaa tupakkaa, liekö ainut Varkauden tupakoivienpaikka?
- Automiesrahamies
Eipä siellä ennen sisällä saanut polttaa vai terassiako tarkoitat?
- Täytyneekäydä
Varmaankin kyseinen annos on hampurilaissämpylän välissä punajuuripihvi. Plus muut lisukkeet. Bataattiranskalaiset on hyviä.
- suonettukkoon
Hampurilaisten rasvat ppysyy elimistössä 51 vuorokautta, kantsiskos vaihtaa ruokailutyyliä?
- ukkeliuskollinenrasvalle
Tupakka ja rasvaruoka kulkevat käsikädessä, eipä sitä vihanneksia kaivata.
- Relluhaus
Kyllä vain! Mainostamamme maistuva kasvishampurilainen sisältää punajuuren ja pihvin sekä bataatin. Hillo on itse belsebuubin keittelemä, josta nimikin.
Antoisaa ruokailua!- Kivaaviikonloppua
Maukasta on. Maistettu sekä lihapurilainen että tämä kasvisjuttu. Elkää kukaan välittäkö urputtajista vaan todetkaa itse ja maistakaa.
- Anonyymi
pihvi on Storaenson sahanpurua eli vegaania, punajuuri ja porkkana Joroisista, sämpylä Kiinasta.
- mustmurjaani
Niillä myyjätädeillä on karseet lippikset päässä, ovat kuin ukkoja.
- Herättelyätodellisuuteen
No jopas olet arvostelemaan. Itse olet karsea. Katsos kerrankin peiliin. Tuskin olet upea. Paitsi omasta mielestäsi.
- vieläkarskeapuhe
Eihän naisille sovi lippahattu, minustakin outoa ja kauheennäköistä, peräti karseeta(ehkä erimurre), tupakoivanainen ja lippahattu, vieläkö etovampaa näkyvmää?
- aadajaeetujapiitu
Me ostetaan lapsille lihapiirakat Lidlistä,alle 1€/kpl , syödään kotona maidon kera tai mennään puistoon retkelle ja ostetaan tuoremehu-pillimehut.
Näin säästämme lomarahoja ja pääsemme Linnanmäelle , laivalle ym paikkoihin säästämällämmerahoilla.Ohhoh, olettepa kiitettävän aktiivisia ja säästeliäitä kansalaisia! Lidlistä tosiaan saa hyvää ruokaa halvalla.
- Anonyymi
mäkin säästän ja pääsen Rammariin ja Vanhaan tuoppiin...
- Jepaj
Onneksi varkaudessa on vara valita. Hirveesti ruokapaikkoja täällä on!
- Anonyymi
orkesteri
- Anonyymi
pn
- Anonyymi
pajatso
- Anonyymi
perunat
- Anonyymi
juha
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2253666Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos622274S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi31867Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt411743Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651633- 1051377
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221255Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva81189Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa511084Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan1991010