"Meiltä myös maistuvat kasvishampurilaiset....punajuuri pihvi,vuohenjuustoa,salaattia,balsamicoa,paholaisen hilloa bataatti perunat/ranskalaiset. 10€". Eli annos sisältänee punajuuren ja pihvin, sekä bataatin? No mistäs se pihvi on tehty?
Relanderinkadun räkälä mainostaa
21
2352
Vastaukset
- Harhaanjohtavaa
Oisko se sit lihaa kuitenkin.Älkää ihmiset luottako sokeasti mainostukseen.
- mitätupakkaamyyvät
No jos ei ihan räkälä ole, mutta jokainen kävijä polttaa tupakkaa, liekö ainut Varkauden tupakoivienpaikka?
- Automiesrahamies
Eipä siellä ennen sisällä saanut polttaa vai terassiako tarkoitat?
- Täytyneekäydä
Varmaankin kyseinen annos on hampurilaissämpylän välissä punajuuripihvi. Plus muut lisukkeet. Bataattiranskalaiset on hyviä.
- suonettukkoon
Hampurilaisten rasvat ppysyy elimistössä 51 vuorokautta, kantsiskos vaihtaa ruokailutyyliä?
- ukkeliuskollinenrasvalle
Tupakka ja rasvaruoka kulkevat käsikädessä, eipä sitä vihanneksia kaivata.
- Relluhaus
Kyllä vain! Mainostamamme maistuva kasvishampurilainen sisältää punajuuren ja pihvin sekä bataatin. Hillo on itse belsebuubin keittelemä, josta nimikin.
Antoisaa ruokailua!- Kivaaviikonloppua
Maukasta on. Maistettu sekä lihapurilainen että tämä kasvisjuttu. Elkää kukaan välittäkö urputtajista vaan todetkaa itse ja maistakaa.
- Anonyymi
pihvi on Storaenson sahanpurua eli vegaania, punajuuri ja porkkana Joroisista, sämpylä Kiinasta.
- mustmurjaani
Niillä myyjätädeillä on karseet lippikset päässä, ovat kuin ukkoja.
- Herättelyätodellisuuteen
No jopas olet arvostelemaan. Itse olet karsea. Katsos kerrankin peiliin. Tuskin olet upea. Paitsi omasta mielestäsi.
- vieläkarskeapuhe
Eihän naisille sovi lippahattu, minustakin outoa ja kauheennäköistä, peräti karseeta(ehkä erimurre), tupakoivanainen ja lippahattu, vieläkö etovampaa näkyvmää?
- aadajaeetujapiitu
Me ostetaan lapsille lihapiirakat Lidlistä,alle 1€/kpl , syödään kotona maidon kera tai mennään puistoon retkelle ja ostetaan tuoremehu-pillimehut.
Näin säästämme lomarahoja ja pääsemme Linnanmäelle , laivalle ym paikkoihin säästämällämmerahoilla.Ohhoh, olettepa kiitettävän aktiivisia ja säästeliäitä kansalaisia! Lidlistä tosiaan saa hyvää ruokaa halvalla.
- Anonyymi
mäkin säästän ja pääsen Rammariin ja Vanhaan tuoppiin...
- Jepaj
Onneksi varkaudessa on vara valita. Hirveesti ruokapaikkoja täällä on!
- Anonyymi
orkesteri
- Anonyymi
pn
- Anonyymi
pajatso
- Anonyymi
perunat
- Anonyymi
juha
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771612Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031611Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869